Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior danuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    2.665
    Buna ziua!

Stiu ca traim vremuri grele, ca nu sunt bani, ca peste tot se vorbeste despre criza...insa vreau sa va opriti pentru cateva minute la povestea lui Andrei. Este un baietel de nici un an, sufera de o boala extrem de rara, iar parintii lui sunt disperati. Are zece luni, si aproape jumatate din viata si-a petrecut-o in spital. Trebuie sa plece la tratament in Germania, pentru un tratament care sa ii amelioreze boala. Un banut de la fiecare ii poate salva viata.

Daca dati un click aici, il puteti vedea cum zambeste in fotografii. Ajutati-l sa nu mai sufere!

Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    2.665
    Multumesc din suflet tuturor celor care au trimis un banut pentru ca Andrei sa traisca in continuare. Parintii au deschis si un teledon. Numerele sunt aici:
    0900 900 340 - pentru 10 EURO
    0900 900 342 - pentru 2 EURO
    0900 900 344 - pentru 4 EURO
    0900 900 346 - pentru 6 EURO
    Dumnezeu sa va rasplateasca pentru fiecare leu depus in contul micutului!

Guest
    buna seara!
    iti dorim multa, multa sanatate micutule!parintilor multa putere si sa le ajute Dumnezeu sa reuseasca, sa stranga banii necesari pentru tratament!

am sa rog adminii sa ne permita, sa putem face cunoscute numerele de teledon pe forum!in felul acesta vor putea fi vizualizate de cat mai multe persoane!

multa sanatate si mult noroc!

Floricica Veterana adi_eva's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2008
    Postari in forum
    16.904
    Danuk, se trimite sms sau se suna la acele nr?
    Propun sa ne scriem acest mesaj la semnatura cat mai multe din noi, pt ca intrand pe mai multe topicuri povestea lui Andrei va fi cunoscuta de mai multe persoane. Iar cativa euro reprezinta un gest f mic...valoarea maxima de la teledon (10 euro) este costul unei bluzite din piata..ar fi si pacat sa nu se stranga cat mai multi bani.
    Merita sa traiasca, e impresionanta lupta parintilor pt sanatatea lui, si frica cu care probabil mama lui sta clipa de clipa, sa nu faca vreo noua convulsie micutul...
    Voi dona si eu si voi spune despre el mai departe, trebuie sa ajutam la strangerea banutilor si plecarea lor in strainatate pt tratament!
    Distractie placuta la mot si fara momente de intristare!
    Pupici!

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    si pe mine m a impresionat foarte tare povestea..se trimite mesaj?sau sun la numerele respective?
    andrei multa bafta ingerasule..mi au dat lacrimile cand am citit povestea ta..am intrat pe pagina ta si am vazut ca nu poate fi o inselatorie..multa bafta micutule!!

Guest
    cred ca sunt numere de telefonie fixa,trebuie doar sa sunati...

Floricica Cu Vechime organza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Mi-am pus si eu linkul la semnatura.Noi nu avem retea romtelecom...sa dea Bunul Dumnezeu ca acest micut sa primeasca o sansa la viata

Guest
    Cristina, nici nu trebuie sa ai...suni de pe un tel. fix si banuiesc ca e acelasi lucru ca si cand a-i suna de-aici, din tara! important doar, sa fie nr. apelat si asa se inregistreaza donatia!

Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    2.665
    Sunteti absolut minunate iar cuvintele sunt prea sarace ca sa cuprinda in ele sentimentul de multumire....revin cu detalii:
    Numerele sunt valabile in reteaua Romtelecom, se suna la unul din cele patru numere, in functie de suma pe care doriti sa o donati. In cazul in care nu aveti un telefon din aceasta retea, pe blogul creat pentru salvarea lui Andrei sunt afisate conturile:
    ING Bank N.V.Amsterdam, Sucursala Bucuresti: Sos. Kiseleff, nr.11-13, sector 1 Bucuresti, pe numele Bucur Mihaela
    RO96INGB0000999901563405 cont in RON
    RO74INGB0000999901563413 cont in EURO
    Cod SWIFT al ING Bank N.V. Amsterdam, sucursala Bucuresti: INGBROBU

Alte detalii despre Andrei le gasiti pe blog:

http://andreibucur.blogspot.com/

Multumesc tare mult! Sa vi se intoarca ajutorul inzecit! Doamne ajuta!!

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    Dumnezeu sa va ajute! Mami, multa putere si incredere in Dumnezeu!

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    deci nu pot sa sun de pe un mobil sau fix care nu e romtelecom?de ex de pe orange pe numerele atea?scuzati ma intreb ca nu stiu...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari