Buna ziua,
Ma numesc Pop Dina si sunt din Comuna Farcasa, locuiesc de curand la blocurile ANL construite aici, str.independentei 2a, va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine acum in prag de sarbatori! Sunt mamica singura, divortata, deoarece sotul meu a plecat in Franta si a uitat de noi, angajata a SC. Moeler-Aeton, unde castig salariul minim, si am 2 copilasi, o fetita de 14 ani-Cristina, si un baietel de 10 ani - Mihaita, bolnavior de o forma de epilepsie-ramane absent-si sub tratament permanent de - Depakine Chrono 3 oomg - si consult de specialitate la Cluj, asta cand putem, caci avem mari probleme financiare, si de aici de la primarie nimeni nu stie cum s-ar putea sa fim ajutati, de la social, ni se spune ca nu se poate! Va rog sa ne spuneti cum sa facem sa primim si noi un ajutor, sau alimente pentru regimul copilului meu, caci urmeaza sa mergem din nou la Cluj si nu mai fac fata sa platesc drumul... si consultatiile... iar sotul meu, desi i-am aratat hartiile de la medic, scrisoarea medicala, nu ma crede ca baietelul are ceva, spune ca e in mintea mea boala si faptul ca copilul trebuie sa urmeze un regim alimentar, tratament, si ca este scutit de multe activitati.
In speranta ca cererea mea va fi solutionata pozitiv, va multumesc anticipat.
Pop Dina
Cu respect,
Sarbatori fericite si multa sanatate!
Am atasat actele.