Ultimele discutii din forum
    ilu
    ilu este offline.
    Floricica Nou Venita ilu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2008
    Postari in forum
    1
    M-am inregistrat pe acest site,chiar daca nu se refera exact la problema la care caut eu solutie,in speranta ca voi gasi totusi un indiciu spre ceea ce am eu nevoie.Ma confrunt cu o problema de mult timp,dar abia acum am inceput sa realizez ca e grav; am un unchi care bea de vreo 10 ani in continuu,si nu stiu ce sa fac.nu se mai lasa.si nici nu stiu daca poate.nici nu stiu daca are vointa.el a mai fost cu bunica la spital.a fost internat de cateva ori in ultimii 2 ani,dar ori a plecat de acolo,ori a fost pur si simplu externat ca nu stiau ce sa-i mai faca.trebuia,insa,sa mentionez ca el a fost internat de sectia boli mintale,pt ca el si cand e doar putin beat,nu mai e cel care este cand e treaz.pur si simplu delireaza.ultima data a fost la Iasi,si putea fi internat si poate,cu ajutorul lui Dumnezeu s-ar fi vindecat,daca ar fi fost salariat sau ar fi avut vreun venit.dar nu are.si nici eu sau familia mea nu ne-am permite sa-l tinem acolo.cere mult prea mult pe luna.toata viata unchiului meu s-a dus de rapa o data cu inceputul bolii asteia.

V-as ruga,deci,viitori mamici si tatici,sa ma ajutati cu o informatie.daca cumva stiti vreo organizatie caritabila care sa se ocupe de acest gen de boala/bolnavi si astfel sa o ajut pe bunica sa scape de aceasta povara,de acest chin.pt ca numai ea stie de cate ori pe zii(daca il scapa din casa) trebuie sa se duca sa-l ridice de pe strada,sa-l ia din jurul celor care rad de el sau il mai si bat.

Va rog mult,nu ezitati a raspunde mesajului meu disperat si spune-ti-mi daca nu stiti macar vreun remediu sau vreun spital unde l-am putea interna.orice poate fi de folos.

Multumesc anticipat!

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    incearca sa apelezi asociatia alcolicilor anonimi ,probabil ei i-ti pot oferi mai multe informaitiicare i-ti pot fi de folos.sper sa reusiti sa va aduceti unchiul pe linia de plutire,mult succes.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari