Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita un tata disperat's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2010
    Postari in forum
    1
    Buna ziua tuturor. Nu stiu cum sa incep aceasta discutie ptr ca sant foarte necajit si suparat. Acum vreo 5 ani am imprumutat ceva bani de la un camatar si din prostia mea sau bucuria banilor am semnat un act prin care am vandut casa unde locuiam cu cele 2 fetite si sotia. Au urmat procese la tribunal dar pare ca sant fara folos si a trebuit sa ne mutam in chirie ptr a nu sta in strada. Stiu ca lumea ma condamna ptr greseala facuta dar pur si simplu sa intamplat si nu mai pot intoarce timpul,din pacate. Lucrez de 16 ani dar din salariul pe care il primesc nu stiu pana cand voi reusi sa-mi platesc chiria si cheltuielile,mai ales ca fetitele cresc si nu le pot lasa in voia sortii. Am intrat pe acest forum nu ptr mila ci ptr a vb despre necazul meu si cu altii care poate sant la fel in situatie la fel de grea. Nici nu pot spune ca nu asi accepta vreun ajutor dar nu fara sa fac ceva in schimb. Va multumesc ca mi-ati citit mesajul si atrag atentia tuturor sa fie atenti la fiecare act pe care il semneaza sa nu pateasca cum am patit eu. Va rog. . . . . .?!

Floricica Nou Venita giulia77's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2010
    Postari in forum
    8
    Te inteleg prin ce treci taticule.Ai facut o mare greseala ,insa cel putin ,ai ramas alaturi de sotia ta si fetite,nu le-ai lasat in voia sortii.
    Si sotul meu a facut prostii de genul asta ,dar nu cu camatarii(cel putin sper sa nu fi facut asta),ci cu banci si Provident,a scos bani fara stirea mea,pe langa ca aveam impreuna rate la 2 banci.A fost insa atat de prost ,ca si-a lasat serviciul crezand ca gaseste de lucru in strainatate,a stat fara salar ceva timp pana a reusit sa plece,si dupa o luna sa intors inapoi ,cu coada intre picioare.In loc sa caute ceva stabil in tara ,tot afara voia sa plece,desi am ajuns in niste datorii enorme,si pot pierde apartamentul.Acum e plecat din tara,nu trimite bani.....a fugit pur si simplu de datorii,iar eu si fetita ne chinuim.Evindent ca suntem in divort,nu mai puteam accepta sa isi bata joc de noi....
    Sper doar ca intr-o buna zi sa ne revenim.
    Iti doresc din suflet sa reusesti sa treci peste asta,si cel mai important e sa nu iti lasi familia.Va doresc un Paste cat se poate de fericit!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari