Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaelar31's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2010
    Postari in forum
    2

Ajutor pentru o mamica singura cu 4 copii!!!

Sarbatori fericite tuturor! Am citit marea majoritate a anunturilor postate aici si am vazut ca inca mai exista oameni cu suflet. Cunosc o mama careia zambetul nu i l-a mai vazut nimeni de foarte mult timp. A avut o viata mai rea alaturi de sotul ei si a hotarat ca eeste mai bine pentru copii sa se desparta de acea " bestie" daca o pot numi asa. Din cauza nenumaratelor batai acum si-a pierdut si vederea si este greu sa isi mai gaseasca un loc de munca. Momentan locuieste intr-o camaruta unde nu are nici macar curent electric, de lemne nici nu se mai pune vorba. Copiii lasa rusinea la oparte si merg la groapa de gunoi sa adune lemne sau fier( asta in cazul in care mai gasesc). Meazina familiei este un elev foarte silitor cu note foarte mari chiar daca isi scrie si invata la lumina lumanarii. Este un copil care nu se bucura de copilarie. La cei 12 anisori gandeste mai matur decat multi alti oameni ajunsi deja la maturitate. Baiatul in varsta de 19 ani a avut un accident in copilarie (s-a oparit pe o suprafata mare a corpului care i-a mai oprit din crestere) dar alta este problema, nu are buletin si nu se poate angaja nicaieri. Mai merge la munca cu ziua dar oamenii il platesc foarte putin. Mai are o fata care a crezut intr-o viata mai buna alaturi de un baiat dar s-a dovetit a fi un om alaturi de care nu putea trai si insarcinata fiind si nevrand ca si copilul ei sa aiba aceeasi soarta ca si ea si fratii ei s-a despartit. Acum o luna a adus pe lume un ingeras care cere de mancare neintelegand in ce situatie se afla mama. Saptamana asta sau cealalta vrea sa mearga la munca sa poata cumpara laptic pentru cea mica. Frigul s-a asternut deja peste Romania si acele 5 suflete stau in acea camera fara lumina si fara caldura. Daca cei cu suflet vor sa dea o mana de ajutor acestei familii si sa aducem putina fericire in sufletele lor (alimente, hainute, laptic,chiar si un sac cu lemne le poate fi de mare ajutor), astept sa ma contactati la nr de tel 0720443720 Mihaela.
    Va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi si nu uitati ca si semenii nostri au nevoie de noi.
    Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti!

Floricica Debutanta antonioroby75's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    627
    Mihaela, lasa-mi adresa lor pe PM. Il pot ajuta pe ingerasul cel mic. Ar trebui sa scrii si masurile mamei (haine, incaltaminte). Multa sanatate tuturor si felicitari ca ai prezentat acest caz dureros! Stiu ca exista oameni cu suflet si vor avea si ei Mos Craciun.

Floricica Nou Venita mihaelar31's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2010
    Postari in forum
    2
    Revin cu o mica adaugare celor scrise de mine mai sus, aceasta familie locuieste in Bucuresti Comuna Pantelimon. Sarbatori fericite!

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    627
    Chiar daca sunt mamica singura si unicul venit imi este indemnizatia + alocatia (800 ron), ma bucur ca am reusit sa trimit ieri un pachet acestor oameni care o duc mai rau decat mine. Sper sa le prinda bine ceea ce vor primi caci am avut grija sa le pun la fiecare cate ceva. Sarbatori fericite si multa sanatate!

Floricica Nou Venita nicoletanica's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2010
    Postari in forum
    3
    si eu as dori sa trimit un pachet acestor oameni si am nevoie de un nume,o adresa. trebuie sa-i ajutam!!

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    627
    Suna la Mihaela R. Ea o va boteza pe bebelusa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari