Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sophia_maria2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2010
    Postari in forum
    18

Ajutor pentru o fetita otravita cu soda custica

Buna seara,
    Este vorba despre finuta mea Andreea careia bunica ei "din gresala " ia dat sa bea soda caustica.Au nevoie de bani pentru transfuziile de sange pe care le face la o clinica din Iasi.Are 7 ani ,si pana la ora actuala are 49 de operatii si anestezii generale(pentru ai putea repara tubul digestiv),din cauza anesteziilor a inceput sa i se coaguleze sangele si de aceea este nevoie de aceste transfuzii pentru ai schimba tot sangele.
    Nu cerem bani,iar hainutele pe care le vand sunt donatii de la prieteni pentru a putea strange o mica suma pentu ai ajuta pe acesti oameni.
    Uitati-va in album...poate gasiti totusi ceva sa va placa.
    Din pacate doctorii vor bani,nu hainutele nostre donate
    Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi
    http://http://picasaweb.google.com/111665065254123170709/Donatii#

Membru inregistrat la
    28.11.2010
    Postari in forum
    18
    Citat Postat de afrodita-elena Vezi mesajul
    Nu-mi vine sa cred..cum adika din "gresala"???
    este strigator la cer..cum a nenorocit un copil.....
    MULTA SANATATE!
    Dizolvase niste soda in apa si a pus-o intr-o stica mica de apa plata pe care a lasat-o pe un scaun.Iar copilul cand a vazut apa,sa apucat sa bea.Nu a fost suficient ca a baut din ea,dar a varsat pe scaun soda iar bunica'sa a luat-o pe asta mica si a asezat-o si cu funduletul acolo.Asa ca a fost intr'adevar nenorocit un copil...

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Ce sens are sa mai rasucim cutitul in rana?! Nu cred ca cineva ar da intentionat soda caustica unui copil, este clar ca a fost un accident.
    Oricum un copil se poate nenoroci in multe feluri, dar important e sa ajutam cu ceva, macar cu un gand bun, daca nu putem cu mai mult, nu?

Multa sanatate finutei tale, sa dea Domnul sa se recupereze total

Membru inregistrat la
    28.11.2010
    Postari in forum
    18
    Citat Postat de ruxidadi Vezi mesajul
    Ce sens are sa mai rasucim cutitul in rana?! Nu cred ca cineva ar da intentionat soda caustica unui copil, este clar ca a fost un accident.
    Oricum un copil se poate nenoroci in multe feluri, dar important e sa ajutam cu ceva, macar cu un gand bun, daca nu putem cu mai mult, nu?

Multa sanatate finutei tale, sa dea Domnul sa se recupereze total
    Nici nu am spus ca i-a dat intentionat sa bea,doar ca atunci cand ai un copil asa mic in casa nu il lasi nespravegheat si otravurile la indemana oricui.

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    of Doamne astia mici sunt atat de curiosi...sa dea Dumnezeu sa-si revina mititica...mi-au dat lacrimile...eu am toate astea puse cat mai sus sa nu dea peste ele.

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Ruxi nu a fost cu intentie..sincer..imi pare rau ca ai interpretat gresit.. in fine..
    Asa ar trebui si eu sa plang ca tine?! Ei uite ca eu nu sunt genul de om sa ma lamentez ca tine
    La ce iti mai ceri scuze, daca pe la spate ma votezi negativ?
    Numai ca pe mine nu ma intereseaza caramizile verzi, aceasta asa zisa reputatie chiar nu mi se pare sa mai aiba vreo relevanta. Poti sa imi dai cate cartonase rosii vrei ca asta nu ma va impiedica sa imi spun parerea.

Pe cine crezi ca pacalesti cu atitudinea ta de sfanta Afrodita? Pe mine una sa stii ca nu reusesti!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Nu-mi vine sa cred..cum adika din "gresala"???
    este strigator la cer..cum a nenorocit un copil.....
    MULTA SANATATE!
    Adica din greseala Afro,pur si simplu,a fost un accident ingrozitor...Tu crezi ca bunica respectiva sare in sus de bucurie ca si-a "nenorocit" nepoata?Important este sa se faca fetita bine,nu ceea ce nu-ti vine tie sa crezi ,cum s-a intamplat,cat de strigator este,etc,etc,etc

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    Citat Postat de sophia_maria2009 Vezi mesajul
    Buna seara,
    Este vorba despre finuta mea Andreea careia bunica ei "din gresala " ia dat sa bea soda caustica.Au nevoie de bani pentru transfuziile de sange pe care le face la o clinica din Iasi.Are 7 ani ,si pana la ora actuala are 49 de operatii si anestezii generale(pentru ai putea repara tubul digestiv),din cauza anesteziilor a inceput sa i se coaguleze sangele si de aceea este nevoie de aceste transfuzii pentru ai schimba tot sangele.
    Nu cerem bani,iar hainutele pe care le vand sunt donatii de la prieteni pentru a putea strange o mica suma pentu ai ajuta pe acesti oameni.
    Uitati-va in album...poate gasiti totusi ceva sa va placa.
    Din pacate doctorii vor bani,nu hainutele nostre donate
    Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi
    http://http://picasaweb.google.com/111665065254123170709/Donatii#
    II doresc multa sanatate fetitei si sa dea Dumnezeu sa se recupereze in intregime! Am si eu o verisoara primara care a trecut prin aceeasi trauma, la varsta de 3 anisori. A trecut prin multe...dar acum e bine. Are 30 de ani, are un copil, Dumnezeu i-a dat o alta sansa la viata!
    Sanatate multa!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    voi ati citit acolo ce a scris nasa fetei..cred ca nu ati citit cu atentie...copilul ala este nenorocit..din 'gresala' pai va rog sa ma scuzati daca am zis ceva....imi vine saplang cand ma gandesc la acel copil nevinovat.
    Nu pot sa cred cat esti de duplicitara doamna Afrodita!

Printre atatea lacrimi varsate din bunatatea inimii tale, ai gasit puterea sa imi blestemi copiii pe mesageria privata...

Sunt socata de ceea ce ai gasit ce cuviinta sa ii scrii unei mame insarcinate:

Conversatia ta cu afrodita-elena

afrodita-elena
    06:38 8 decembrie 2010
    in primul rand imipare rau
    si in al doi-lea rand nu iti doresc decat sa ajungi sa te lamentezi ca mine cu unii din copii.sa suferi numai cat sufar eu din cauza fetei..si cate nopti nedormite am..
    d-zeu e sus si vede
    sa stii ca nu sunt o sfanta..dar nici tie nu-ti da nimnei dreeptul sa faci asa.
    O zi buna!

si al doilea mesaj:

Conversatia ta cu afrodita-elena

afrodita-elena
    06:43 8 decembrie 2010
    daca ai vrut sa ma superi..sa stii ca ai reusit
    iar cartonasul rosu..daca asta te-a deranjat imi cer scuze..a fost un impuls demoment..de acum incolo numai note de 10 iti voi da!
    si inca o data..iti doresc sa te lamentezi ca mine.
    Imagini atasate
    Modificata de ruxidadi; 08.12.2010 la 16:12:55. Motiv: modificare bolduri

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    draga mea nu ti-a blestemat nimeni copii..te-ai luat de mine intr-un mod josnic,...
    de ce nu ma lasi in pace????????????
    Sa vedem ce parere au si altii "draga mea"!

Cum iti permiti sa imi vorbesti asa?!

Eu nu am pomenit nimic de copiii tai, nici macar nu te-am citat, mi-am spus doar parerea!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    NU INTELEG CE AI CU MINE
    MI_AM CERUT SCUZE ce d-zeu mai vrei d-na???????????????
    sau tot eu sunt duplicitara???????
    Ce valoare au scuzele tale pe care le ceri pe forum smerita ca sa faci altora impresie buna, cand tu imi trimiti asemenea mesaje private?

Si ca sa nu existe niciun dubiu, am postat mesajele tale ca sa iti vada toata lumea adevarata fata!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari