Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita giulianastefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2009
    Postari in forum
    2
    Sunt mama unei fetite de 8 anisori pe nume Lefegiu Giuliana Stefania,care a fost diacnosticata la varsta de 5luni cu Mielomeningocel operata paralizie flasca -picior varus equin stang operata la 8 luni,care aceasta operatie nu trebuia facuta pentru alungirea tendonului la o varsta asa frageda (ci la varsta de 5 ani). Iar la varsta de un an ia fost facuta o radiografie si a fost depistata cu lucsatie de sold,si timp de un an de zile a fost tinuta in ghips cu ambele picioare pana aproape de nivelul bazinului cu bara intre picioare,dupa scoaterea ghipsulu a urmat o recuperare de 2 ani, iar la varsta de 4ani i sa facut un RMN si in urma investigatiei i-au fost depistate 2 chisturi pe coloana,pentru a fi extrase in urma unei operati risca paralizie. din cauza lipsei de bani am itrerupt recuperarea fetitei. In data de 7octombrie 2008 am fost internata cu fetita in spitalul "M.S.CURIE" (BUDIMEX) clinica de Chirurgie si Ortopedie Pediatrica pt o operatie care trebuia facuta la 5 ani adica (alungirea tendonului) dupa intrventie a fost pus in ghips pe o perioada de 4 luni in acesta perioada am fost saptamanal pt schimbarea ghipsului. Operatia a fost reusita datorita domnului Profesor Dr.Burnei Gheorghe. Am facut o pauza de o luna dupa care am mers la centrul de recuperare timp de 2 saptamani. In urma Mielomeningocel a fost afectat si celalalt picior si urmeaza o interventie chirurgicala,dupa care va urma recuperare foarte multa la ambele picioare dar din lipsa fondurilor mai asteptam. TOCMAI DE ACEA AM SCRIS ACEASTA SCRISOARE CATRE OAMENI CU SUFLET SI DORESC SA NE AJUTE,CA STIM CU TOTI CARE ESTE SITUATIA IN SPITALELE DIN ROMANIA SI IN CENTRERE DE RECUPERARE (SE PLATESTE INTERNARE INDIFERENT DE GRADUL COPILULUI). SI DEOARECE NU VREM SA RENUNTAM PENTRU CA ESTE UN COPIL FOARTE INELINGENT,IN CIUDA INTERVENTILOR PE CARE LE-A SUFERIT NU IA FOST AFECTAT CREIERUL SI TOCMAI DE ACEA NU VREM SA RENUNTAM SI AM DESCHIS SI UN CONT BANCAR.CU AJUTORUL OAMENILOR CU SUFLET MARE SI CU AJUTORUL BUNULUI DUMNEZEU SPERAM SA TRECEM CU BINE. VA MULTUMESC DIN SUFLET CELOR CARE CITESC ACEASTA SCRISOARE SI DORESC S NE DE-A O MANA DE AJUTOR.DACA DORITI VA POT TRIMITE O COPIIE CERTIFICATUL DE HANDICAP.. ADRESA: COMUNA CHIRNOGI JUDETUL CALARASI STRADA PRINCIPALA NR 24 COD POSTAL 917025. NR DE CONTACT 0733759744 LEFEGIU ANA IULIANA E-MAIL gaby_frize@yahoo.com NR DE CONT RON:RO30BRDE410SV30789924100.LA BANCA BRD FILIALA APUSULUI

Floricica Nou Venita macovei anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127
    off,stiu ce inseamna varus equin si luxatia de sold...imi pare rau pt fetita si sper din suflet sa reusiti sa treceti cu bine peste asta.
    dumnezeu sa va ajute!

Floricica Nou Venita giulianastefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2009
    Postari in forum
    2
    multumesc de incurajare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari