Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Exclamatie Ajutor pentru fetita mea Alexandra

Buna fetelor majoritatea dintre voi imi cunoasteti povestea stiti ca sunt mama singura si locuiesc cu tata si fratele meu nu lucrez din nefericire...
    Rugamintea mea e urmatoarea :
    Vreau sa inscriu fetita la cresa dar mam interesat si imi cere o adeverinta de salarizare dar fiindca nu lucrez nu am adeverinta acum va intreb ce pot face sa o inscriu fara adeverinta?? unde sa ma duc pentru ca vreau sa ma angajez dar acasa nu am cu cine sa o las in grija tata e la servici peste zi iar fratele meu lucreaza in 3 schimburi si e prea obosit sa mai poata sta cu alexandra..
    Ce va mai rog pe voi mamiciile care aveti hainute sau rochiite si pantofiori in plus sa ma ajutati daca puteti...eu nu primesc indemnizatie pentru ca nu am lucrat inainte de a ramane insarcinata acum alexandra a crescut si nu prean maiam hainute de primavara din 200 de lei cat primesc pe luna pt ea nu imi ajunge sa ii cumpar nimic ...iar salarul tatei si a lui fratemeu se duc pe mancare datorii chirie apa siasa mai departe iar mama cand imi trimite bani si aceea se duc la apa pentru ca avem acolo datorie foarte mare si trebuie sa duc lunar bani pana se achita datoria .

daca doreste cineva sa ma ajute multumesc de pe acuma

Daca mai vreti sa ma intrebati ceva va rog sa o faceti sau daca vreti poze sa imi spuneti nu vreau sa ma acuze nimeni ca mintesc nu as apela la voi daca chiar nu as avea nevoie de ajutor . Va multumesc.
    Modificata de ghiocelul_rosu; 12.03.2012 la 11:23:50.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.da,te cunoastem.nu imi vine sa cred ce mare s-a facut!!sa iti traiasca fetita.eu sunt cam departe sa te ajut,si nici nu am hainute asa waw de dat,dar sunt sigura ca cineva te va ajuta.succes

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    O sugestie: pentru pritectia ta, sterge adresa, numele si datele de contact. Cine te va ajuta va putea, cu siguranta, sa iti trimita un mesaj personal. E riscant si pentru tine si pentru fetita ta sa dai astfel adresa pe net, vizibila pentru toata lumea.
    Ce greutate si inaltime are fetita ta?
    Asta ar fi de ajutor celor ce vor sa iti trimita cate ceva.
    Sper sa reusesti. Cu drag ti-as fi trimis, dar fetita mea e mai mica decat a ta.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de raluca28 Vezi mesajul
    O sugestie: pentru pritectia ta, sterge adresa, numele si datele de contact. Cine te va ajuta va putea, cu siguranta, sa iti trimita un mesaj personal. E riscant si pentru tine si pentru fetita ta sa dai astfel adresa pe net, vizibila pentru toata lumea.
    Sper sa reusesti. Cu drag ti-as fi trimis, dar fetita mea e mai mica decat a ta.
    raluca are 12 kilograme 400 inaltimea nu o stiu... si datele ke-am lasat pt k am observat ca unele mamici nu vor sa creada cand le ceri ajutorul

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    buna.da,te cunoastem.nu imi vine sa cred ce mare s-a facut!!sa iti traiasca fetita.eu sunt cam departe sa te ajut,si nici nu am hainute asa waw de dat,dar sunt sigura ca cineva te va ajuta.succes

madasabi gestul conteaza multumesc mult de incurajari chiar am nevoie

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cred ca esti suficient de veche pe forum ca sa ai credibilitate. Cine nu vrea sa creada, nu stiu cat e de dispus sa ajute. Cine e dispus sa ajute, se va multumi cu datele pe un mp. Tu alegi daca sa le pastrezi sau nu publice, dar este riscant.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de raluca28 Vezi mesajul
    raluca ti-am ascultat sfatul si am sters datele de contact cine va dorii sa ma ajute i le voi da datele pe privat multumesc ca mi-aizis ca nu ma gandisem la asta

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Iubita,in legaturacu gradi-ai dreptul sa o inscrii la program scurt-normal 8-12 la orice gradi de stat fara sa aduci adeverinta de sal,apoi pe parcurs daca iti gasesti de lucru o poti transfera usor la program prelungit cu un mic cadou directoarei .Apoi pt problema 2 -eu am fetita mai mare aproape 4 ani si cam tot ce era micut am dat nu le-am pastrat dar am cateva rochite care sper sa i vina ca rebe a mea are cam 18 kg acum si mai am ceva hainute la tara la ai mei si cand ajung acolo o sa le i au nu sunt multe dar sigur iti vor prinde ff bine.Lasa-mi te rog adresa unde vrei sa ti le timit si voi incerca sa ti trimit cat mai curand pupici printesei.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Iubita,in legaturacu gradi-ai dreptul sa o inscrii la program scurt-normal 8-12 la orice gradi de stat fara sa aduci adeverinta de sal,apoi pe parcurs daca iti gasesti de lucru o poti transfera usor la program prelungit cu un mic cadou directoarei .Apoi pt problema 2 -eu am fetita mai mare aproape 4 ani si cam tot ce era micut am dat nu le-am pastrat dar am cateva rochite care sper sa i vina ca rebe a mea are cam 18 kg acum si mai am ceva hainute la tara la ai mei si cand ajung acolo o sa le i au nu sunt multe dar sigur iti vor prinde ff bine.Lasa-mi te rog adresa unde vrei sa ti le timit si voi incerca sa ti trimit cat mai curand pupici printesei.

cryssa ti-am lasat un mesaj privat cu datele mele iti multumesc foarte mult ptca vreei sa ma ajuti

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    raluca are 12 kilograme 400 inaltimea nu o stiu... si datele ke-am lasat pt k am observat ca unele mamici nu vor sa creada cand le ceri ajutorul
    Pe tine te stim mai demult si iti stim povestea, dar sunt si multe impostoare pe aici si de aceea e lumea mai neincrezatoare. Cine are nevoie de adresa o sa ti-o ceara pe privat.

Am sa-ti trimit si eu niste hainute, sper sa reusesc saptamana asta. O sa te anunt cand reusesc sa le pregatesc.

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Iubita,in legaturacu gradi-ai dreptul sa o inscrii la program scurt-normal 8-12 la orice gradi de stat fara sa aduci adeverinta de sal,apoi pe parcurs daca iti gasesti de lucru o poti transfera usor la program prelungit cu un mic cadou directoarei ....
    Ma indoiesc ca la nici un an jumate o sa o ia pe Alexandra la gradinita. Mai ales la o gradinita de stat...

Isabela poti incerca la cresa. Incearca intai la primarie, cresele apartin de primarii, nu stiu ce sa zic, in general si la cresa se cere dovada de salariat a parintelui. Dar poate reusesti cu adeverinta de angajat a tatalui/fratelui tau.
    *ti-am trimis si un mp

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari