Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elena222's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2010
    Postari in forum
    29
    Buna ziua. Incep prin a va spuna k am o minunatie de baiat pe care in cheama mihai alexandru si are 6 luni. Problemele noastre au inceput in urma cu o luna cand sotul meu a ramas fara serviciu si nu mai reusim sa ne descurcam de loc. Dak am fi doar noi doi nu ar fi nici o problema dar fiind vorba de cel mic ne doare foarte rau numai cand ne gandim ca nu avem pe ce sa-i cumparam lapte si pempersi. In casa nu ne intra decat acei 2 mil fiind alocatia copilului. Eu apelez la bunatatea dumneavoastra si va rog sa ma ajutati cu cate o cutie de lapte (humana2). Nu v-as putea rasplati decat cu un simplu multumesc spus din suflet.

Floricica Nou Venita luiza meri's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2010
    Postari in forum
    7
    unde locuiesti in bucuresti? ai cit costa laptele?
    si eu sunt tot din bucuresti .

Membru inregistrat la
    09.01.2010
    Postari in forum
    29
    Buna.da sunt din bucuresti.Laptele este destul de scump este in jur de 47.4 ron.

Floricica Nou Venita stroeelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2009
    Postari in forum
    11
    Buna elena, dar de ce nu ii schimbi laptele? Cu banii acestia iei 2 cutii de lapte nan care este un lapte destul de bun.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Nu fi rea,humana il gasesti cred ca la gramaj mai mare ,900gr,pe cand nan este la 400. . . Asa ca cam pe acolo este. . Daca vreti sa ajutati, zic eu,ajutati nu. . Comentati! Ps: la fel am facut si eu,dar nu m-am putut stapani. . . :))

Membru inregistrat la
    09.01.2010
    Postari in forum
    29
    Stroelena Hai sa-ti raspund de ce nu-i dau Nan.I-am dat nan in prima luna de viata iar din cauza lui imi vomita copilul la fiecare masa si mi-a facut anemie mare.Iar din cauza asta am stat internata 1 saptamana cu copilul la Alexandrascu iar doctora de acolo mia zis sa nui mai dau nici un altfel de lapte in afara de humana AR.Din aceasta cauza nu-i pot schimba laptele.

Membru inregistrat la
    09.01.2010
    Postari in forum
    29
    Olofamily multumesc k ma sustii...Eu deabea de sapt viitoare ai schimb laptele cu Humana2 care intradevar e dublu la gramaj si sper sa-mi fie mai usor.Dar este la acelasi pret cu Humana1.Diferenta intre cele doua este k Humana2 o sa-mi ajunk o perioada mai lunga de cat Humana1.

Floricica Nou Venita daianap's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2007
    Postari in forum
    6
    Buna elena. Ai dreptate in ceea ce priveste schimbarea formulei de lapte. Eu am o fetita de aproape 7 luni si de la 2 luni a trebuit sa o bag pe lapte praf, i-am dat milumil1 si dupa aproape doua saptamini de la administrarea acestei formule de lapte( milumil 1), fetita mea a avut un episod de scaune cu singe, de am ajuns cu ea la urgenta inainte cu o saptamina de botez. Examenul de coprocultura i-a iesit negativ, am trecut-o pe humana hn fara lactoza timp de aproape 2 luni, dupa care am inceput treptat sa ii introducem cite putin milumil1 si mi-a inceput iar cu scaune cu singe. Am trecut-o iar pe humana hn fara lactoza si dupa aceea ne-a zis doctorita sa o lasam pe humana1, care intradevar este mult mai scumpa( 50 ron)dar cutia este de 800g. De o saptamina am trecut-o pe humana2, care deasemenea este in cutie de 800g la pretul de 58 ron. Elena draga, ai perfecta dreptate si cred ca iti este foarte greu,dar te rog sa nu apleci urechea la rautatea oamenilor, caci unii vorbesc si in necunostinta de cauza, poate nu cu rea intentie. Avantajul la humana2 este ca merge pina la 1 an iar humana3 daca il introduci de la 8 luni, merge pina la 6 ani. Ce este mai rau ca humana2 nu prea gasesti in supermarketuri, iar in farmacie este mai scump. Eu fac comanda dupa net, mai exact dupa:www. Bebecurier. Ro, unde este o diferenta de aproape 10 ron fata de farmacie. Daca vrei sa mai vb,id meu este marianpopa75
    te pup si pe tine si pe pitic. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari