Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gazutza29's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    12
    Sunt o mama singura de 21 de ani, am o fetita de 1 an si 9 luni, iar acum sunt insarcinata in 5 luni cu al doilea copil, pe care nu am vrut sa il pastrez, dar din motive de sanatate, nu mi s-a permis sa fac intrerupere de sarcina si mi s-a recomandat sa il nasc si sa il dau spre adoptie, ceea ce am de gand sa si fac, din motive materiale. Acum am ramas fara servici si pana voi naste bineinteles ca nu ma pot angaja. Singura sursa de venit este alocatia fetei care in curand va ramane de 40ron si alocatia monoparentala care nu am mai primit-o de 2 luni, cu toate ca am toate actele in regula. Va rog mult sa ma ajutati macar cu cateva hainute pentru fata...vine frigul si nu am mai nimic gros nici incaltamintea nu ii mai vine..Sunt disperata! Nu mai am bani sa-mi platesc chiria, nu mai am cu ce sa cumpar mancare pentru copil, sunt restantiera la o serie de palti si cel mai curand voi castiga niste bani abia in luna noiembrie. In plus sunt studenta in anul

doi la facultatea de Managament Financiar Bancar, sau cel [utin ar fi trebuit sa fiu, pentru ca daca nu achit taxa de reinscriere si prima rata la facultate nu imi voi putea continua studiile..am probleme cu dintii, trebuie sa imi pun doi dinti in fata am pus stifturile dar imi trebuiesc 200 ron sa imi pun dintii...nu mai stiu ce sa fac, unde sa apelez..Orice donatie, sponsorizare, mecenat sau alta forma de ajutor mi-ar fi de folos. Ofer la schimb diferite variante de prestari servicii, acolo unde nu exista posibilitatea ca prin activitati umanitare donatorul sa beneficieze de facilitati fiscale. Cu mii de multumiri... Ramona

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    sincer nu stiu ce sa i-ti spun ......sarcina usoara si multa sanatate ,cu sigurantza in dorohoi sunt si oameni de bine ,sper ca vei gasi pe cineva care sa te ajute.

Floricica Nou Venita pirvuanina's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2008
    Postari in forum
    20
    Draga Ramona,oare chiar te va lasa sufletul sa dai spre adoptie acel sufletel care creste in tine?Si eu sint mama,nu te judec,insa consider ca acolo unde creste unul poate creste si al 2-lea copil.Sa stii ca nimic in viata nu-i intimplator,EL,D-ZEU,rinduieste lucrurile.Eu am o fetita de 2 ani,o cresc singura,imi pare rau ca nu te pot ajuta,poate doar cu hainute ptr cel mic,vazind ca copiii nostri sint c-am de o seama,nu cred sa se potriveasca.Sper oricum sa nu-ti abandonezi puiul,nu e vina lui ca e al 2-lea,si nu are privilegiul de a creste linga mama lui.Nu-l condamna.Sarcina usoara,sanatate,si multa INTELEPCIUNE.

Floricica Nou Venita gazutza29's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    12
    bebe ce va veni nu il voi da spre adoptie, il voi creste alaturi de surioara lui sau ei, depinde ce va fi...cand am postat anuntul eram destul de disperata incat sa gandesc ca i-ar fi mai bine in alta parte..insa dupa ce m-am mai gandit si mi-am amintit primele momente cu fetita mea in brate, am realizat ca nu as putea nici sa il vad in bratele altei femei, dar sa il creasca altcineva..

Floricica Nou Venita pirvuanina's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2008
    Postari in forum
    20
    Draga mea,Ramona,nici nu-ti pot exprima prin cuvinte ce bucurie am simtit cind am citit rindurile tale.Sa stii ca nimic pe lume nu-i mai frumos,mai curat,mai gingas ca un copil.Eu am avut fetita mea dupa tratamente lungi,ptr ca nu puteam avea copii,si ca orice fata visam sa ma casatoresc sa am multi copii,ptr ca eu am fost singura la parinti si nu mi-a fost tocmai bine.Soarta insa....nu a vrut asta,am ramas cu un copil care e lumina ochilor mei,e singura mea alinare intr-o lume plina de rautate.Daca ar fi fost doi copii sint convinsa ca eram si mai fericita,chiar daca e greu cu 2copii,se compenseaza.Insa ai mare grija,fa ceva si opreste-te,ca esti foarte tinara si deja ai doi copii,si o groaza de probleme.Pune-ti un sterilet,ia anticonceptionale sau foloseste prezervativ.E pacat sa ajungi iar si iar la rascruci de drum,unde trebuie hotarita soarta unor suflete nevinovate.Esti tinara,eu te inteleg,dar incearca sa inveti din greseli.Va pup dulce pe amindoua,complimente ai o fetita foarte dragalasa.

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    ma bucur ca te-ai hotarat sa pastrezi copilul ca daca il dadeai regretai foarte mult si nu aveai liniste deloc. lasa ca unde creste primul creste si al doilea. sanatate sa fie si ai sa vezi ca cu ajutorul celui de sus o sa se aseze lucrurile si pentru tine.atunci ai sa fii mandra de copii tai.
    sanatate si sa auzim numai de bine.

Floricica Nou Venita macovei anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127
    dragele mele,ramona a nascut, o printesa de 3,500kg, si a ajuns si acasa. se pare ca e bine sanatoasa dar ramona a avut mici probleme. FELICITARI! SA-TI TRAIASCA PRINTESELE SI TU PE LANGA ELE !!!!!!!!!!!!!!!

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    feicitari ramonei ,sa-i traisaca ingerasii si sa fie fericita alaturi de ei .
    ma bucur ca a ales sa pastreze fetitza ,nicaieri nu-i va fi mai bine decat langa mamica ei .
    saracia e grea dar parca e mai usor cand ai langa tine 2 ingeri de copii.

Floricica Senior myky22's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    gazica=mariutza mea..........

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari