Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior miky2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    3.012
    Inainte sa plec prima data din spital am mers intr-un salon alaturat unde am cunoscut o fata de 21 de ani cu o fetita mica si slabuta... mi-a spus ca are 8 luni(nascuta la cateva ore de alex) si ca are Sindromul Down...cand m-am intors ne-au pus in acelasi salon pt ca si fetita ei luase rotavirusul...venise sa se pregateasca pt operatia la inima iar medicul ei n-a avut nici macar bunul simt sa o fereasca de acest virus cu care abia luptau copii nostri...mi-a fost dat sa vad un intreg chin...de o saptamana facea febra intr-una cu pauze de cate o ora, cand se infunda branula o intepau de cate 15 ori ca sa-i gaseasca vena...ultima data trebuia sa i se recolteze 15 ml de sange pt a depista de unde vine febra...nu s-a putut ...asa ca doctora i-a spus ca nu stie ce sa-i faca

Ea trebuie operata in cel mult o luna pt ca inima pompeaza sange in plamani...iar daca febra nu-i scade nu se va putea face lucrul aceasta.

mami ei ...are toata stima si respectul meu...o iubeste enorm...statea zi si noapte cu ea in brate..era de zeci de mii de ori mai puternica decat mine...eu ,cand l-am vazut pe alex cat se chinuie intrasem in panica...ea stie mereu sa se controleze si sa faca ceea ce trebuie .sunt niste oameni simpli de la tara dar cu suflet mare...sotul munceste in constructii ...se trezese la ora 3 dimineata ca sa ajunga in bucuresti si ajunge la 10 seara acasa...

ce m-a impresionat a fost faptul ca nu se plang niciodata ...toate astea le-am aflat mai mult din curiozitatea mea...

Eu m-am gandit ca,impreuna... putem face ceva pt acest copil

are nevoie de 5000 ron pt operatie...nu e o suma mare ...dar pt ei inseamna mult...

Dobre Elisabeta

RO08RNCB0642107920260001

BCR-SUCURSALA LACUL TEI

Va multumesc!

nicole13
    Guest
    Laudabila initiativa ta,mi-au dat lacrimile citind povestea
    micutei!

Sa le ajute Dumnezeu, sa stranga banii necesari pt operatie!

Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    3.012
    Multumesc...si eu le doresc din toata inima lucrul asta...
    multumesc din suflet celor care s-au oferit deja sa ajute .Am stiut ca sunt persoane cu suflet mare pe acest forum...stiu ca probleme sunt peste tot ...dar m-am gandit ca fetita asta isi poate pierde viata intr-o luna...de asta am apelat le ajutorul vostru.

Floricica Senior gabrielaene's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    4.655
    cand ma gandesc ca fetita are 8 lunite, aproape de varsta piticului meu mai rau ma induiosaza.multa sanatate si sa dea Domnul sa o vada parintii mare si de acum incolo sa aiba zeci de primaveri

Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    3.012
    Asa sa le ajute Dumnezeu!

Eu am fost si mai surprinsa cand am aflat ca e nascuta pe 10 iunie 2008(in aceeasi zi cu alex)

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    ce operatie va suporta fetita? unde va avea loc?

sa-i ajute D-zeu sa treaca peste toate obstacolele!

Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    3.012
    pai sa va explic...pana azi cand am sunat-o ...era vorba ca o sa faca operatia la sp Militar ca le recomandase doctora pe cineva...apoi s-a sucit si i-a spus ca e posibil sa faca la sp militar sau o s-o trimita la Targu-Mures iar daca este mai grav...in Germania.Asta cu Germania i-a socat ...problema cea mare acum este ca fetitei nu-i mai scade febra si ei nu gasesc cauza ...eu sper sa-i scada si sa ajunga la operatie...oricum mie nu mi-a placut de doctora fetitei...in primul rand, pt ca au lasat-o sa intre in contact cu rotavirusul si in al doilea rand pt ca nu le-a facut o programare sa stie si ei sigur ce au de facut...tot zice ca nu are cum sa vorbeasca cu cineva pana nu-i scade febra copilului...si mama daca pune o intrebare se rasteste la ea...
    5000 de ron ii costa operatia facuta in Bucuresti ...daca va avea loc in alta parte nu stiu care o sa fie costul...o sa va anunt.

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    e groaznic ca asa ceva i se intampla tocmai unui mic copil nevinovat!!!
    ma doare sufletul...si eu azi o sa merg sa depun o mica suma de bani in cont(pe posibilitatile noastre)....
    e nascuta in aceeasi zii cu fetita mea scumpa...pe 10 iunie 2008!!!
    sa dea dumnezeu sa se stranga suma necesara operatiei!!!

Floricica Nou Venita macovei anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127

nu stiu cum au ajuns ,,medici" ...
    multa sanatate si noroc puiului!

Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    3.012
    va multumim inca o data ...nu v-am mai raspuns pt ca am fost si noi din nou internati .
    va multumesc eu in numele lor pt cei care ati hotarat sa-i ajutati .Dumnezeu sa va rasplateasca efortul

Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Eu am sa iau banutii pe 10 si ii trimit. As zice sa incerce sa sune si la Spitalul Marie Curie din bucuresti. Tel:021/460.3026 sa vada ce zic cei de acolo

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari