Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aalleeccssiiaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.12.2007
    Postari in forum
    4
    Buna ziua!

Ma numesc Cojoc Mirela si la doar 25 de ani in primavara anului 2007 am fost diagnosticata cu Limfom Hodgkin (un cancer al sangelui) intr-un stadiu foarte avansat 4 B . Am inceput imediat un tratament cu citostatice care a durat 6 luni cate 2 sedinte in fiecare luna, 6 luni de chin, de greturi, stari de rau, de lupta cu o boala cumplita, de speranta ca intr-o zi viata mea va fi la fel ca inainte de boala, ca intr-o zi voi putea sa am si eu o familie, un copil. Sperantele mi-au fost insa spulberate, cand la finalul celor 6 luni in urma unei radiografii am aflat ca boala nu a regresat niciun pic. A urmat 10 sedinte de cobaltoterapie apoi la examenul tomograf rezultatul a fost iarasi unul dureros pentru mine, nici macar o ameliorare. Am facut alte 10 sedinte de cobaltoterapie, alta serie de citostatice cate 3 zile in fiecare luna, nu se stie cand se va termina, pentru ca tratamentul nu da rezultate. Doctorii au spus ca au facut tot ce se poate face in tara, aceste cure de citostatice pe care le fac in prezent avand rolul doar de a nu lasa boala sa se extinda. Iarasi am greturi, varsaturi, iarasi imi cade parul, iarasi analize care de fiecare data imi spulbera orice speranta. Dar VREAU SA TRAIESC, sa ma bucur iar de soare, de mirosul florilor, de ploaie, sa ma bucur de viata, sa-mi intemeiez o familie, sa am copii, insa singura mea sansa este acum un transplant de celule stem in strainatate care costa aproximativ 130000 euro, o suma enorma pentru mine si familia mea, singura mea speranta sunteti dumneavoastra.

Orice suma oricat de mica ma poate ajuta sa-mi cumpar viata.

RO 29 RNCB 0145089724060002 IN EURO

RO 56 RNCB 0145089724060001 IN LEI

Sucursala BCR Giurgiu

Titular cont COJOC MARCEL

Membru inregistrat la
    11.12.2007
    Postari in forum
    4
    De multe ori trecem pe langa cei in suferinta si nu ne oprim, n-avem timp pentru ei, avem si noi problemele noastre sau pur si simplu nu ne pasa. Opriti-va macar o data si intindeti o mana de ajutor, sora mea are nevoie de voi!

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    din nou,aceeasi nepasare.mirela,sanatate multa si ami ales roaga-te mult la Dumnezeu si la Maica Sfanta sa te ajute sa ai si tu o viata normala ca celelalte de varsta ta.sanatate.[imbratisarea]

Floricica Cu Vechime milia's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2008
    Postari in forum
    9.186
    Mirela multa sanatate...am vazut ca topicul este deschis in aprilie...as vrea sa aud ca esti bine si ca ai reusit sa strangi suma necesara...

Membru inregistrat la
    11.12.2007
    Postari in forum
    4
    Desi topicul a fost deschis in aprilie pana acum mare lucru nu am reusit sa facem......ea nu-i bn nu intra in remisie, e din ce in ce mai slabita, facea tratament la Bucuresti dar de acolo la un momendat ni s-a spus ca nu mai are ce sa-i faca. Pt ca nu puteam renunta la lupta si nici banii pentru strainatate nu am avut, cu banii de-i aveam am decis sa mergem la Timisoara unde face si in prezent tratament. Dupa cum deja multi stiu in Romania mari sanse pentru cei cu cancer nu sunt, intr-un an si jumatate nu au reusit cei din tara sa o bage in remisie, inca speram la o minune ! Inca luptam pentru a o ajuta!
    cristina.starclub.ro aici e site-ul ei dar din pacate nu am putut sa adaug ultimele analize, sper zilele astea sa reusesc

Floricica Nou Venita faunbine's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2009
    Postari in forum
    34
    Buna Alecsia,

Am inclus si eu cazul Cristinei pe site-ul meu, in incercarea de a face cunoscuta povestea ei.

Ne poti spune ce mai face Cristina?

Membru inregistrat la
    11.12.2007
    Postari in forum
    4
    IMI PARE RAU CA raspund atat de tarziu, dar am inceput serviciul si numai am timp de calculator. Cristina nu e bn deloc, momentan e internata in spital la Bucuresti pentru trasfuzii de sange. Iti multumesc pentru includerea cazului surorii mele in site, din pacate momentan nu se poate face trasnplantul pentru ca s-au ivit complicatii, iar pentru a pleca in afara inca nu s-au strans nici macar un sfert din bani. Daca vrei sa mai vb iti las adresa de mess si vb acolo gabi_gino2008

Floricica Nou Venita rudolfleonard's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    25

Bolnav de cancer la 24 de ani

Mă numesc Magyara Rudolf Leonard, am 24 de ani și bani prea puțini pentru a-mi permite medicamentele necesare tratării afecțiunilor de care sufăr. Nu am pe nimeni, am crescut, de la un an, în mai multe case de copii din Sibiu, iar de la 18 ani sunt pe drumuri. Acum dorm la un adăpost de noapte din Sibiu și nu pot munci pentru că medicii mi-au interzis efortul fizic. Sufăr de ciroză hepatică, ulcer, leucemie și scolioză toracică și am nevoie, lunar, de medicamente în valoare de aproape cinci milioane de lei pentru a putea urma tratamentul prescris de medici. Mă adresez oamenilor cu suflet și credință în Dumnezeu să mă ajute pentru a putea continua acest tratament. Cei care doresc, mă pot ajuta cu mici donații în contul deschis la BCR RO36RNCB0231088855520001 (lei).

Vă rog ajutați-mă dacă nu pot să mor.

E-mail: rudolfleonard@yahoo.com

Telefon: 0757205495

Vă mulțumesc anticipat.

Boală, disperare, durere, neajutorare și câte sinonime ar putea descrie situația acestui om. În jurul nostru în fiecare zi mor oameni. Mor sau trăiesc cu o frică teribilă de moarte din cauza indiferenței noastre. În fiecare zi semenii noștri duc poveri grele în sufletele lor. Cine dintre noi este gata să întindă o mână de ajutor???

Nu pot să ajut acest om financiar, dar vreau prin acest anunț să sesizez pe cei care nu stau cu mâna întinsă și pot să pună ceva deoparte ca să contribuie la această nevoie. Dumnezeu spune că: religiunea curată și neîntinată înaintea Lui constă în cercetarea văduvelor și orfanilor în necazurile lor. (Iacov 1). Tu ce faci în acest sens. Contribuie și tu la salvarea lui Rudolf. Am aflat despre situația lui de la el, când a lăsat mesajul de mai sus într-un comentariu pe acest blog. Trimite acest mesaj tuturor celor care ar putea să dea o mână de ajutor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari