Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957

Ajutati-l pe bebelusul Sebastian!

Topicul este raspuns la articolul Ajutati-l pe bebelusul Sebastian!

Buna fetelor!

Pe mine sincer m-a terminat acest caz..de fapt nici nu stiu daca exista un cuvant atat de complex care sa descrie toate sentimentele s-au impletit cu fiorii. am mai citit si pe forum cazuri..si ma intristeaza sincer..pentru ca ma simt legata la maini si nu fac ceva sa ajut, iar acest caz in special mai ales pentru ca sunt si eu viitor medic. E un caz inspaimantator si ceea ce ma inspaimanta si mai mult este faptul ca exista si mai multe cazuri de genul asta, altele chiar care s-au terminat tragic.

Ce vreau sa va intreb este daca stiti cumva cum am putea lua legatura cu parintii lui sebastian sa ii putem ajuta? Daca exista vreo mamica sau vreun tatic care ar putea sa faca ceva in acest sens va rog sa imi spuneti.

Chiar mi-as dori tare mult, personal sa fim cu adevarat o comunitate care se ajuta reciproc. Cu o jucarie, un banutz, o vorba dulce, toate acestea ii vor face fericiti pe copiii care au nevoie de acest lucru.

As vrea ca pe partea de forum la nevoi speciale si copii cu nevoie speciale sa fim mai saritori, mai umani..

Nu ezitati sa lasati macar un gand bun, am observat ca sunteti unite, saritoare si mereu dornice sa ajuti cu un sfat, o vorba, ce spuneti? impreuna poate realizam si mai mult.

Gandul meu acum este la micul sebastian sincer..care ar fi putut fi oricare din copiii nostri pentru ca sa stiti..fiecare copil in parte care a crescut aici, pe site, fie ca este inca in burtica sau e deja maricel acum, il simti ca si al nostru.

Sper sa ne strangem si impreuna sa fim mult mai buni..cu noi..si cu restul.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si pe mine m-a cutremurat povestea lor mai ales ca eu ii cunosc, atat Nansi cat si Alina mi-au fost profesori, de fapt ne-au fost mai mult decat profesori...ne-au fost prieteni si acum a venit momentul sa ii putem ajuta si noi. Povestea lor este trista mai ales ca si-au dorit enorm acest copil si au facut foarte multe sacrificii ca Sebastian sa vina pe lume.
    Ca orice pariniti isi doresc sa aiba un copil sanatos si cred ca puterea de a-i ajuta sta in mainile fiecruia.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    of..doamne!
    d-zeu sa le dea putere..iar micutul sa il ajute D-zeu sa se faca bine...nu am cuvinte..este foarte greu de expimat in cuvinte...D-zeu doar el ii poate ajuta si noi pe langa el!

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Sebastian este acum acasa, a fost externat dar se pare ca nu se simte prea bine. Cu totii am sperat ca ajuns casa poate se va simti o mica imbunatatire a starii lui de sanatate, dar se pare ca nu a fost asa. Copilul acesta trebuie sa plece cat mai repede la tratament, dar totul este intarziat din cauza bine-cunoscutei birocratii .
    Din pacate parintii inteleg o realitate crunta: ii asteapta o viata intreaga de griji si greutati, pentru ca un copil care nu aude, nu vede si nici nu se poate hrani pe gurita este un copil care trebuie asistat 24 de ore din 24.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Toata lumea a fost socata de povestea micutului Sebastian si a dramei prin care au trecut parintii lui. Timpul a trecut la fel de repede sau de incet pentru toata lumea, chiar si pentru Sebastian si parintii lui, dar poate un pic altfel pentru ei.
    Saptmana trecuta m-am intalnit cu Sebastian, si am simtit nevoia sa impartasesc cu voi experienta. Sebi are acum un an si doua luni si este o minunatie de baiat. Este dragalas foc si are niste ochisori atat de expresivi si de isteti...
    Incet incet face si el mici progrese insa fiecare este o bucurie imensa pentru cei din jurul sau. Este foarte foarte atent la ceea ce se intampla in jurul sau si cum vede ceva nou toata atentia ii este captata de acel ceva, sau cineva nou aparut in peisaj.
    Asa cum va spuneam este un luptator si o minune de copil.

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Multumim Gabi ca ne tii la curent! Multa sanatate lui Sebi si putere parintilor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari