Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 11
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime lauriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    7.767
    Este greu sa te lupti cu infertilitatea! Fiecare persoana care duce aceasta lupta are de strabatut un drum lung si anevoios pana la indeplinirea visului de a avea un bebe. Dar atunci cand drumul se surpa din cauza neputintei financiare de a face fertilizare in vitro (care pentru multe persoana este SINGURA posibilitate de a avea un copilas) te intrebi de ce pentru tine este un lux sa ai un bebe? Tu de ce nu te poti bucura de zambetul unui copil? De ce nu vei avea ocazia sa auzi cuvantul "mama" de pe buzele unui tanc care iti seamana? De ce bratele tale sunt goale cand ele ar trebui sa imparta iubire? E strigator la cer!!! Toti avem dreptul la o familie, toti avem dreptul sa avem un copil!

Din nefericire statul roman nu ajuta persoanele care sufera de infertilitate chiar daca aceasta este o boala recunoscuta de Organizatia Mondiala a Sanatatii. Exista un proiect de lege in lucru insa pana va fi aprobat pentru multe persoane va fi prea tarziu! Asa ca haideti sa ajutam noi aceste persoane sa isi vada visul implinit!

Am deschis acest topic pentru toate acele persoane care sufera de infertilitate si nu isi permit luxul de a avea un copil! Cu ajutorul vostru vom incerca sa ajutam pe rand cate o familie.

Prima persoana pe care ne-am propus sa o ajutam este robertha, o fata dulce din buzau care incerca de 7 ani sa aiba si ea bebelusul ei! Din nefericire singura ei sansa pentru a avea un bebe este fiv-ul... Ea posteaza la subiectele Clubul aspirantelor si Clubul FIV-oaselor. Imi permit sa postez aici un mesaj impresionant de-al ei:

dragele mele....se pare ca singura speranta ramane FIV-ul...cand a vazut spermograma sotului, ultima facuta, a zis ca din pacate pe cale naturala nu se va intampla minunea niciodata....a cazut cerul pe mine cand am auzit asta....

ananutza, as vrea eu sa pot rezolva asa usor cu banii...din pacate vestile din zona asta nu sunt tocmai bune...se pare ca firma sotului meu se va inchide...in curand nu voi avea nici cu ce sa mai platesc ratele existente, daramite sa-mi permit un FIV...asa ca optimismul meu nu mai exista....nu mai am la ce sa sper...mai aveam o sansa, dar acum am pierdut-o si pe asta....nu imi este dat sa am copii....si basta...cu voia Domnului nu te pui....

Va pup fetelor....va doresc sa vi se implineasca visul...al meu tocmai ce s-a stins....

Haideti sa incercam sa se indeplineasca visul roberthei... sa nu il lasam sa se stinga...

Va rugam pe toti cei care aveti o inima mare sa ajutati cu cat puteti! Putin cu putin se face mult si flacara sperantei va arde din nou!!!

Depunerile se pot face in contul:

Contul: RO65BRDE100SV16590121000

Banca: BRD Buzau

Titular: Zaman Adriana Gabriela

Va multumim din suflet!!!!!!!!!!!!!!

Floricica Senior tinteanuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2006
    Postari in forum
    3.659
    laur sunt si eu cu sufletul dar si material...alaturi de roberta si salut initiativa fetelor fivoase...

Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    7.767
    multumim mult de tot criss! [imbratisarea]

Floricica Cu Vechime ladyinred's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    5.059
    Si eu la fel ca si Cristina, cu sufletul si material chiar daca nu e asa de mult, dar mana de la mana se face mult si Robertha o sa isi tina ingerasul in brate

Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    7.767
    asa este suzana! putin cate putin... din inimi! asta conteaza!
    aaaa... si inca ceva! daca cineva are medicamente folosite in stimularea pentru fiv si ii prisosesc si doreste sa le donez fetelor care au nevoie, o sa organizam aici locul de intalnire intre "cerere si oferta"... ok???

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Fetelor, va felicit din tot sufletul pentru initiativa acestui subiect si trebuie sa recunosc ca m-ati impresionat maxim. Doamne ajuta ca fiecare dintre voi sa reuseasca sa aiba copii. MERITATI!!!

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    Felicitari, fetelor pentru initiativa!
    Sa va ajute D-zeu sa realizati ceea ce v-ati propus!

Floricica Cu Vechime robertha's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    Dragele mele...sa stiti ca nu stiu ce sa mai zic...m-am gandit de multe ori la persoanele pe care disperarea le impinge sa ceara bani in orice parte si oriunde pentru nevoi medicale...pentru implinirea unui vis...pentru orice altceva....m-am gandit la durerea si disperarea lor....si acum ma vad in ipostaza asta.....pentru a-mi vedea visul implinit sa primesc ajutor....dar stiti ce conteaza cel mai mult acum?...conteaza ca totul e facut din inima....de fete care au si ele nevoie de acesti bani...tot pentru FIV.....daca din ce au ele...dau si la altii...trebuie sa ne scoatem palaria in fata lor...sunt niste fete nemaipomenite...si sensibile...pentru care exista si durerea celor din jur...nu numai a lor....
    Va pup dragele mele....
    Dumnezeu sa va ajute....sa vi se implineasca visul...iar in anul 2010 sa fie avalansa bebelusilor, conceputi acum, din dragostea pentru semenii nostri....astept ca lista sa se deschida...sa nu fiu eu singura care va beneficia de asa ceva....

Floricica Cu Vechime ladyinred's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    5.059
    Doamne ajuta Robi[imbratisarea]

Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    7.767
    Doamne ajuta robi!
    Tu esti cap de lista doar! fiecare caz va fi mediatizat la timpul lui!

Kiddo, criste multumim!!!

Floricica Senior tinteanuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2006
    Postari in forum
    3.659
    robi doamne ajuta...sper sa iti indeplinesti visul...de a strange in brate propriul bb...

+ Raspunde
Pagina 1 din 11
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari