Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice alexutza87's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2013
    Postari in forum
    437

Uter mic - probleme in sarcina?

Buna fetelor sunt insarcinata in 4 saptamani si mi- e tare frica am uter mic si medicil mi.a zis dinainte sa raman insarcinata ca fara tratament voi pierde 3 sarcini avansate.. Sunt speriata imi doresc acest bebe de 2 ani .am reusit sa raman cu tratament.
    Ati trrecut prin asa ceva? Am sanse sa duc sarcina?. Momentan iau duphaston si acid folic
    Va rog raspunde.ti . va pup

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Nu am avut aceasta problema,insa cunosc pe cineva care a trecut prin ceva asemanator si a avut risc de nastere prematura din cauza aceasta,contractii la 6 si la 8 luni,insa a dus sarcina pana la vreo 40 saptamani.De asemeni,mai cunosc o fata care este insarcinata in 7 luni,are acelasi risc,dar a ajuns pana aici cu bine.O sa-ti spun ce i-a spus ei medicul,si anume,daca Dumnezeu vrea sa ai acest copil,il vei avea,indiferent de problema pe care o ai,asa ca,ai incredere in Dumnezeu!

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Alexutza, cu incredere inainte si fara panica, sunt nenumarate cazuri fericite de femei care au uterul mic si nu au probleme. Sunt sigura ca sub supravegherea medicilor vei fi ok! Mama mea are uter infantil si retrovers si uite ca eu stau aici 34 de ani mai tarziu si iti scriu aceste randuri! Si eu am uterul la limita infantilitatii pe lungime, 5 cm, dar medicul meu mi-a spus ca nu o sa fie probleme la sarcina.

Hai, fii barbata si nu te panica, bucura-te de burtica si Doamne ajuta sa ai sarcina usoara si nastere la termen!

Membru inregistrat la
    17.12.2013
    Postari in forum
    437
    Va multumesc fetelor sper sa fie bine. Medicul mi-a suplimentat tratamentul cu utrogestan 2/zi pe langa duphaston si acid folic Sper din.suflet sa am bebele mi-l.doresc de mult si in sfarsit dupa tratament am reusit sa raman insarcinata..va pup

Membru inregistrat la
    17.12.2013
    Postari in forum
    437
    Fetele mai am o intrebare...am tot refacut bhcg si se dubleaza la 48h ceea ce e normal .insa am intepaturi ovar dreapta jos si.mi-e frica de mor de o extrauterina mai ales ca sarcina am obtinuto dupa clomifen!!. Credeti ca poate fi extrauterina si totusi bhcg sa se dubleze? Sau sa fie colica renala?( am nisip la rinichi) ...va rog sa mi raspundeti va multumesc si va pup

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de alexutza87 Vezi mesajul
    Fetele mai am o intrebare...am tot refacut bhcg si se dubleaza la 48h ceea ce e normal .insa am intepaturi ovar dreapta jos si.mi-e frica de mor de o extrauterina mai ales ca sarcina am obtinuto dupa clomifen!!. Credeti ca poate fi extrauterina si totusi bhcg sa se dubleze? Sau sa fie colica renala?( am nisip la rinichi) ...va rog sa mi raspundeti va multumesc si va pup
    Offfff, nu te mai chinui cu astfel de ganduri. Cate beta ai facut? Care este ultimul beta?
    Maine ar trebui sa ai 5 saptamani. Daca beta este peste 1000, ar trebui sa se vada sarcina la eco. Poti deja sa mergi la doctor pentru control. Asa te vei linisti. Dublarea beta este clar un semn bun de evolutie.

Iti doresc numai bine!
    Modificata de luss; 05.05.2014 la 19:55:55.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari