Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78

Urina incolora in sarcina si secretii apoase

Buna fetelor,

Vi s-a intamplat si voua ca pe parcursul unei zile (unor zile) de sarcina, urina sa fie incolora, chiar daca in restul timpului are culoarea normala, galbuie?
    E semn de prea multa hidratare, poate? Adevarul e ca eu beau destul de multa apa (cca 2 l pe zi).

Ah, si inca ceva! Daca secretiile devin mai apoase, incolore (trimestrul 2) - chilotul se uda mai mult ca inainte - si sunt combinate cu cele uzuale, albicioase, trebuie sa-mi fac griji?

Multumesc!

Floricica Nou Venita rebelutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2013
    Postari in forum
    23
    Si eu sunt in trmiestrul 2 de sarcina si trec prin aceleasi,,simptome,, pe care le-ai descris tu.Eu am intrebat ginecologul si mi-a spus ca este cv normal,sa nu imi fac griji!Asa ca stai linistita si bucura-te de miscarile lui bebe din burtica ta!!!

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    este normal. chiar azi am dus un sumar de urina si daca de obicei e galben inchis si tulbure, acum a fost aprope incolor si fara impuritati. o sa-ti spun maine seara cum au iesit analizele. iar despre secretii, desi port protejslip zilnic chilotul tot se uda pe margine de parca as fi facut pe mine.

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    am inteles, deci e-n regula. Merci frumos, sanatate!

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    asa cum am promis, am revenit. rezultatele sunt perfecte. dar pt linistea ta poti sa intrebi si medicul cand mergi data viitoare la control. multa sanatate.

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    analizele de urina si mie imi ieseau bine, dar secretiile ma ingrijorau...
    ok asadar.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de slv_ppsc Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Vi s-a intamplat si voua ca pe parcursul unei zile (unor zile) de sarcina, urina sa fie incolora, chiar daca in restul timpului are culoarea normala, galbuie?
    E semn de prea multa hidratare, poate? Adevarul e ca eu beau destul de multa apa (cca 2 l pe zi).

Ah, si inca ceva! Daca secretiile devin mai apoase, incolore (trimestrul 2) - chilotul se uda mai mult ca inainte - si sunt combinate cu cele uzuale, albicioase, trebuie sa-mi fac griji?

Multumesc!
    Nu vreau sa te sperii,dar,in unele cazuri,scurgerile incolore sunt,de fapt,lichid amniotic,atunci cand este vorba de fisurarea membranelor.Iar asta ar fi foarte grav.Sfatul meu este sa iei legatura cu medicul tau si sa mergi la el cat mai repede.Chiar daca nu este vorba de ceva rau,macar te linistesti.Asteptam vesti!

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari