Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaliemilia's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2013
    Postari in forum
    2

Tusea in sarcina

de o saptamana tusesc destul de urat si mi se unfla buricul....
    mi frica sa nu pateasca copilul ceva, ii ceva grav poate pati ceva?

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Sa inteleg ca esti insarcinata? Daca da, poti lua fara probleme Stodal (sirop homeopat pt tuse).Mai ajuta ceaiurile caldute indulcite cu miere .

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Ai grija,insa,nu toate ceaiurile sunt permise in sarcina.Ceaiul de tei,de exemplu,nu se recomanda daca esti insarcinata cu baiat.Vanzatoarea de la Plafar nu mi-a argumentat,doar asta mi-a spus.Poti bea,cu moderatie,ceai de musetel indulcit cu miere si poti adauga si lamaie si ceai de catina,care contine foarte multa vitamina C.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Mai poti folosi si siropul GrinTuss si de la Plafar siropurile din muguri de brad. Poti face in casa sirop de ridiche neagra, ceai de coji de ceapa+coji de nuca....
    Teoretic nu se intampla nimic lui bebe...eu ultima luna de sarcina tuseam pana imi venea sa vars...ramaneam fara repiratie si imi ieseau ochii din cap...o tuse seaca, nenorocita....

Floricica Nou Venita mihaliemilia's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2013
    Postari in forum
    2
    scuze :) da sunt insarcinata in 21 de sapt.
    se pare ca am laringita :((

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari