Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita raluka8's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7

Nelamurit Stare de rau dimineata devreme

buna mamicilor, gravidutelor si aspirantelor.sunt o viitoare mamica, graviduta in 6 saptamani. este prima mea sarcina si mi se intampla ceva destul de ciudat(dupa parerea mea).cu cat ma trezesc mai devreme dimineata(la 5 ca sa merg la servici) cu atat imi este mai rau, adica greturi, ameteli, dureri de ovare.daca dorm sa zicem pana la 7-8 nu am nici o problema toata ziua.vreau sa stiu daca ati mai patit vreuna asa ceva sau daca ati auzit de chestia asta si daca e posibil sa va dati o parere sau sa imi dati un sfat.multumesc anticipat si va dorec copii sanatosi si multe teste cu 2 liniute

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Asa pateam si eu uneori, desi eu lucram cateva ore pe saptamana si de la ora 10. Dar cand nu puteam dori si ma trezeam si cu noaptea in cap de nervi, pateam la fel. este normal, organismul are nevoie de odihna, are de dus si un prichindel in spate, chiar daca este asa de mic. Stai sa vezi mai tarziu..

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    da este normal sa te scoli cu greturi,ameteli,pofte dureri de ovare...si eu imi aduc aminte ca ma trezeam cu stari nasoale,dar trec dupa o zi pe alta.sarcina usoara

Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7
    multumesc de raspunsuri fetelor.cel putin nu ma mai simt o ciudata. aveam impresia ca este ceva in neregula cu mine :*

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    Considera ca esti norocoasa. Eu aveam greturi toate ziua, uneori pana seara tarziu, vomitam chiar si la 22 jumatate noaptea...

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Lol. Eu am aceleasi stari daca ma trezesc prea devreme si fara sa fiu insarcinata. Ameteli de ma clatin, ca niste crampe in stomac si senzatie de greata. E suficient sa nu fi dormit suficient si sa fiu obosita.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Starile prin care tu treci sunt destul de normale pentru o viitoare mamica. Este normal ca in aceasta perioada sa te odihnesti mai mult , sa dormi mai mult .

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna,Felicitari pentru sarcina :*
    si eu am patit la fel in primu trimestru,ma duceam la 6 dimineata la servici,uneori vomitam si apa goala.Incearca,daca poti,sa iti schimbi programul,eu asa am facut si mi-a mers mai bine :)
    Eu am luat in acea perioada si niste pastilute cu ghimbir,sunt foarte bune pentru aceste stari :)
    in rest se poate sa ai multe greturi si pentru ca ti le produci chiar tu.Eu,de exemplu ma gandeam ca imi e rau sau ma strambam la mancare,si atunci imi faceam si mai rau :))
    Multa rabdare in aceasta perioada :) o sa treaca destul de repede.
    pupici :*

Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7
    Citat Postat de ssinziana Vezi mesajul
    Buna,Felicitari pentru sarcina :*
    si eu am patit la fel in primu trimestru,ma duceam la 6 dimineata la servici,uneori vomitam si apa goala.Incearca,daca poti,sa iti schimbi programul,eu asa am facut si mi-a mers mai bine :)
    Eu am luat in acea perioada si niste pastilute cu ghimbir,sunt foarte bune pentru aceste stari :)
    in rest se poate sa ai multe greturi si pentru ca ti le produci chiar tu.Eu,de exemplu ma gandeam ca imi e rau sau ma strambam la mancare,si atunci imi faceam si mai rau :))
    Multa rabdare in aceasta perioada :) o sa treaca destul de repede.
    pupici :*

multumesc ssinziana. ai dreptate cand spui ca de multe ori am greturi ca mi le produc eu. pur si simplu cand vad ceva de mancare sau de baut si nu imi place cum arata mi se face greata instantaneu. daca acum ma simt asa, nici nu vreau sa imi imaginez ce o sa fie mai tarziu. sper doar sa fiu destul de puternica sa trec peste toate si sa imi tin puiutul sanatos in brate.

:*:*:* la toate, sarcini usoare si bebei sanatosi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari