Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita thalida's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2012
    Postari in forum
    1

Secretii dupa fortum in sarcina

sunt insarcinata in 10 saptamani...si as vrea sa mi spuneti si mie ce sa fac va rog...am fost racita in gat ,mai pe scurt am avut infectie in gat am fost la ORL si mi a dat fortum injectabile si eu nu le am facut pe toate insa mi a ramas ceva pe gat cand scuip afara e galben (ca niiste mucozitati)dar nu ma doare gatul nu e rosu nu nimic doar ca scuip si ma deranjeaza....afecteaza fatul????va rog frumos daca imi puteti spune daca imi afecteaza copilul si ce pot face ca sa mi treaca!!astept raspuns....

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami probabil iese infectia sau "muci" ca sa spun asa.nu afecteaza faptul ca iese ceva din gat,dar injectiile alea..nu stiu,sunt tari rau.sa iti spuna alte mamici care se pricep mai bine

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Ca sa inteleg si eu, tu stiai ca esti insarcinata cand ai facut tratamentul cu fortum?

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    mami probabil iese infectia sau "muci" ca sa spun asa.nu afecteaza faptul ca iese ceva din gat,dar injectiile alea..nu stiu,sunt tari rau.sa iti spuna alte mamici care se pricep mai bine
    Cat de tari sunt?Stii tu sigur,sau ai raspuns din lipsa de ocupatie?

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de thalida Vezi mesajul
    sunt insarcinata in 10 saptamani...si as vrea sa mi spuneti si mie ce sa fac va rog...am fost racita in gat ,mai pe scurt am avut infectie in gat am fost la ORL si mi a dat fortum injectabile si eu nu le am facut pe toate insa mi a ramas ceva pe gat cand scuip afara e galben (ca niiste mucozitati)dar nu ma doare gatul nu e rosu nu nimic doar ca scuip si ma deranjeaza....afecteaza fatul????va rog frumos daca imi puteti spune daca imi afecteaza copilul si ce pot face ca sa mi treaca!!astept raspuns....
    Cand mai ai genul asta de nelamuriri,intreaba un medic,doar el este in masura sa-ti raspunda corect.Medicamentul "Fortum" se poate utiliza in caz de nevoie,atat pe parcursul sarcinii cat si al alaptarii,bineinteles doar recomandat de medici!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    hi hi hi.nu a folosit inainte cuvantul secretii.eu am crezut ca se refera la nas

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari