Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudia_georgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    3

Scurgeri vaginale de culoare roz-maronie

Am nevoie de ajutor...cam de 2 sapt am aceasta scurgere am fost la medic si mi-a analizat aceasta secretia sa vada daca sunt prezente celule fetale, rezultatul a fost 'slab pozitiv", mi-a recomandat macmiror, nu stiu ce sa fac aceste ovule sunt interzise in sarcina. Voi ce parere aveti, ce imi recomandati sa fac sa pot duce aceasta sarcina macar pana la 37 de spatamani pt ca imi este tare teama ca nu o sa pot?

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    cere si parerea alutiu medic...sfatul meu. ti-a explicat ce fac ovulele astea?pentru ce ti le-a dat?
    esti insarcinata?cate saptamani de sarcina ai? da-ne ceva mai multe detalii

Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    3
    Am 33 de saptamani de sarcina, si mi-a zis ca pentru infectie dar din cate stiu eu ar trebui sa imi faca niste analize sa vada daca am infectie,el mi-a facut doar analiza aceea care a iesit slab pozitiva....

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    incearca si alt medic...vezi ce zice...si daca ti-a dat tratament si ai incredere in doctorul asta ar trebui sa il asculti...cred, nu stiu ce sa zic, eu nu sunt medic...mai cere o parere de la alt medic si vezi...multa sanatate si sarcina usoara

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Parerea mea este sa consulti si alti medici.Vezi daca toti spun acelasi lucru. Este in joc sanatatea ta si a copilului tau. Vb cu ei deschis si intreaba tot ce te intereseaza despre medicamenet, riscuri si ce e de facut. Sa ti se spuna toate variantele. Iar ptr asta, incearca sa nu mai astepti alte 2 sapt. Nu vreau sa fiu dura in cuvinte, dar de multe ori se pot rezolva problemele de sanatate, daca sunt tratate la timp. Ai grija de tine si de bebe.Va doresc multa sanatate si o sarcina pana la capat cu succes si un bebe sanatos, dupa o nastere usoara!

Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    3
    Am sunat si am facut o noua programare pentru maine dimineata pentru ca iarasi imi curge secretie roz sper sa fie totul bine...offff, va multumesc

Floricica Nou Venita giulieta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2012
    Postari in forum
    23
    DRAGA MEA, IN SARCINIA NU ESTE NORMAL SA AI NICI UN FEL DE SCURGERI..DAR SUNT SI CAZURI CAND SE ZICE CA NU ESTE NICI O PROBLEMA...IN MOMENTUL UNOR SCURGERI DEPINDE DE LA SITUATIE LA SITUATIE..ADICA CE FEL DE SCURGERI SUNT, SUNT URAT MIROSITOARE, TE USTURA TE MANANCA?? IN CAZUL MEU CAND AM AVUT SCURGERI A FOST MEREU O PROBLEMA..TRATAMENTUL CEL MAI BUN ESTE REPAUS LA PAT DACA E POSIBIL SI OVULE progesteron.. una pe zi pana cand nu mai curge nimic..chiar si 30 de zile tratamentul

Floricica Nou Venita shtrumphy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    19
    Buna,
    Si eu stiu ca si giulieta, de progesteron ( utrogetan am luat eu).
    Azi suntem in 7 martie, ce s-a mai intamplat , e totul ok?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari