Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luiza_lu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2013
    Postari in forum
    6

Nelamurit Scurgeri in prima luna de sarcina

Ce parere aveti mamici, in prima luna de sarcina sunt sau nu normale scurgerile maronii roziatie uneori chiuar galbui inchis in cantitati reduse?
    Care dintre voi a avut, sau are? Eu tin sa mentionez ca am de 3 zile in cantitati reduse.. am fost la doctor, nu mi-a dat nimic, mi s-a spus doar ca trebuie sa astept pana pe 11 martie pentru un alt ecograf pentru a vedea daca bebelusul evolueaza... si ca e acolo unde trebuie atat. voi ce spuneti. sange nu a curs de loc. Acum nu mai fac efort deloc si stau la pat.

pca
    pca este offline.
    Floricica Nou Venita pca's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2012
    Postari in forum
    10
    nu cred ca trebuie sa iti faci probleme si eu am avut in prima luna si mi-a zis medicul ca mi se contracta uterul si sa nu imi fak probleme mi-a dat arefam 2 pe zi. sa ai o sarcina usoara

Floricica Nou Venita mitzuki's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2013
    Postari in forum
    1
    buna.din pacate la mine scurgerile acelea au fost semn de avort.nu cred ca doctorul tau ar fi trebuit sa le trateze superficial.
    multa sanatate tie si bebelului tau!

Floricica Nou Venita Elenavicky's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    3
    Buna ziua!!! Si eu am avut scurgeri maronii si am stat internata....mi-au facut etamsilat si fitomenadion pt.oprirea scurgerii,iau arefam de 2 ori pe zi si acid folic...akm am 10 sapt si sunt bn...mai am cateva dureri de burtik...mici intepaturi in partea dreapta dar si in stanga....dar sunt normale!!! Luna viitoare merg la control si sa imi faca un eco!!!sanatate multa va doresc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari