Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina1989's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2013
    Postari in forum
    9

Scurgeri negre in sarcina!!! Ajutor!

va rog frumos sa imi raspundeti sun insarcinta in 5 saptamani si de 10 zile am niste scurgeri.....la inceput am avut maro apoi sau transformat negre nu ma doare nimik ...doar aceste picaturi pe protej slip...sunt numai dimineata si seara...daca a mai patit cineva asa va rog sa imi raspundeti multumesc......

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de catalina1989 Vezi mesajul
    va rog frumos sa imi raspundeti sun insarcinta in 5 saptamani si de 10 zile am niste scurgeri.....la inceput am avut maro apoi sau transformat negre nu ma doare nimik ...doar aceste picaturi pe protej slip...sunt numai dimineata si seara...daca a mai patit cineva asa va rog sa imi raspundeti multumesc......
    Buna! In saptamana 5 si saptamana 9 am avut niste scurgeri maronii, ff mici cantitativ...Am facut un tratament pentru sustinerea sarcinii si acum am o fetita nazdravana de aproape 2 anisori:) Iei medicamente pentru sustinerea sarcinii? Utrogestan sau duphaston? Oricum, du-te repede la un dr , el iti va face o ecografie si va vedea exact ce se intampla! Este clar ca ai nevoie de un tratament, nu e normal sa ai astfel de scurgeri...Sanatate si sarcina usoara !
    Modificata de julay; 28.01.2013 la 15:19:20.

Floricica Nou Venita michaelap's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2012
    Postari in forum
    195
    Nu vreau sa te sperii, dar... fuguta la medic, daca nu ai facut-o pana acum. La prima mea sarcina, s-a intamplat sa am astfel de scurgeri, care la inceput fusesera maronii. Imediat mi s-a dat tratament de mentinere , in speranta ca poate va fi bine ( din expresia fetei dr in timp ce-mi facea eco, mi-am cam dat seama ca nu e tocmai bine), dar nu a fost sa fie si am pierdut sarcina dupa cateva zile de tratament . Multa sanatate iti doresc si mergi urgent la medic! El e cel mai in masura sa-ti spuna daca e in regula sau nu!

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    am patit si eu in timpul sarcinii cam la fel.aveam 10 saptamani si la mine au aparut scurgeri de sange rosu, proaspat.m-am dus imediat la doctor si am stat internata pana mi s-a oprit hemoragia, cu tratament pt mentinerea sarcinii, apoi mi s-a dat tratament acasa cu ovule arefam pana in saptamana 22 parca.am fost la un doctor f bun si mi-a zis ca am avut un hematom sub placenta pe care l-am eliminat.dupa acea scurgere de sange am avut vreo 2 saptamani scurgeri maronii, insotite de cheaguri.dar pana la urma a fost totul ok.am o fetita minunata de 6 luni jumatate.dar parerea mea este sa mergi la ginecolog care iti va spune ce sa faci

Membru inregistrat la
    16.01.2013
    Postari in forum
    9
    la medic am fost a spus sa stau linistita..mi am facut numai analizele de sange bhcg care joi aveam 742 si apooi azi fiind luni au crescut la 3700 si lam suant si iam zis si mi a zis sa stau linistita numai ca nu stau asa linistita avand in vedere ca am aceste scurgeri eu le aveam si inainte s raman insarcinata cu 3 zile inainte de ciclul menstrual dar nu ma asteptam sa le am in sarcina....de vreo 10 zile le am la inceput au fost un maro deschis apoi incetul cu incetul sau inkis....trebuie sa ma duc pe 18 februarie la control...eu sunt in italia medicii de aici sunt mai lasatori ce as putea face?multumesc mult de raspunsuri

Membru inregistrat la
    16.01.2013
    Postari in forum
    9
    Citat Postat de mihaono Vezi mesajul
    am patit si eu in timpul sarcinii cam la fel.aveam 10 saptamani si la mine au aparut scurgeri de sange rosu, proaspat.m-am dus imediat la doctor si am stat internata pana mi s-a oprit hemoragia, cu tratament pt mentinerea sarcinii, apoi mi s-a dat tratament acasa cu ovule arefam pana in saptamana 22 parca.am fost la un doctor f bun si mi-a zis ca am avut un hematom sub placenta pe care l-am eliminat.dupa acea scurgere de sange am avut vreo 2 saptamani scurgeri maronii, insotite de cheaguri.dar pana la urma a fost totul ok.am o fetita minunata de 6 luni jumatate.dar parerea mea este sa mergi la ginecolog care iti va spune ce sa faci

eu am sa spunem 3 picaturi dimineata si 3 picaturi seara pe parcursul zilei nu am absolut nimik.....si la mine sunt negre nu rosii....doct mi a spus sa stau linistita sa iau numai acid folic..dar pe mine ma deranjeaza aceasta scurgere plus avand in vedere ca am inka o intrerupere de sarcina acum un an...si nu as vrea sa patesc iar ....:(

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    ehee....la mine era exact ca la menstruatie in primele zile cand au inceput scurgerile, si mai ales cand ieseau cheaguri dar apoi s-au diminuat treptat pana au disparut.si eu am avut mari emotii ca era prima sarcina si bebe mult dorit dar uite ca nu s-a intamplat nimic.mie mi-a mai dat doctorita aspenter 75 mg.mi-a zis ca previne formarea altor hematoame si asigura o buna circulatie a sangelui.parca le-am luat pana in saptamana 26.

Floricica Nou Venita Alina21's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2019
    Postari in forum
    1

Urgent va rog

Buna . Sunt însărcinată în 10 sapt si mia aparut o scurgere neagra neagra de tot si o data pe zi timp de 2 zile am avut ceva ca o poliță după deget negru cam cat o unghie. Ca un cheag :( va rog ajutama nu mai am răbdare până la control. Va rog o parere . Nu Ma doare nimic .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari