Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anamaria01's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2013
    Postari in forum
    9

Scurgere usor maronie

Buna seara ,
    Am o ingrijorare de cateva zile ,am o scurgere usor maronie insa nu foarte abundenta,mentionez ca sunt insarcinata si am 6 saptamani de sarcina si urmeaza sa merg la control pe 9 august,credeti ca trebui sa imi fac griji de aceasta?

Va multumesc si astept raspunsurile si parerile voastre.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Buna!parerea mea este ca trebuie sa-ti suni doctorul sa-i spui lucrul acesta.Daca nu te poate primi mai devreme,macar sa-ti spuna prin telefon ce sa iei.La varsta aceasta de sarcina mai mult ca sigur iti va da sa iei medicatie pentru sustinerea sarcinii.Nu lasa sa treaca timpul,pentru ca scurgerile maronii nu se vor diminua de la sine.Asteptam vesti!

Membru inregistrat la
    26.07.2013
    Postari in forum
    9
    Multumesc de sfat, astept cu nerabdare ziua de maine pentru a vedea despre ce este vorba :( O seara buna sanatate multa

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Incearca sa nu te stresezi pana maine,in multe cazuri scurgerile maronii s-au oprit,iar sarcinile au fost duse pana la capat,dar numai dupa ce s-a facut tratament pentru mentinerea sarcinii.Probabil ca-ti va da ovule cu progesteron pe care sa le inghiti sau sa le folosesti intravaginal.Cam asta este cauza acestor scurgeri,deficitul de progesteron,hormonul care sustine sarcina.Fii optimista!

Membru inregistrat la
    26.07.2013
    Postari in forum
    9
    Multumesc astept sa vad ce imi va spune

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    In sarcina nu ai voie sa ai nici un fel de scurgere,orice scurgere este urmata de o cauza din diferite motive care nu se pot diagnostica de cat in urma unui control la medic.Deci nu este bine,si ca atare mergi urgent la medic.Porti totusi o viata de om ,este sarcina ta sa ai grija de ea.

Sanatate multa!

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    Buna. eu am avut o sangerare in sapt 12, insa nu a fost doar maronie a fost chiar rosu, si a trecut de la sine intr-o zi. am fost de ugenta atunci sa vad dc totul e ok si acum am aflat ca am sarcina plasata mai jos si cica asta ar fi fost cauza. iti tin pumnii. multa sanatate.

Membru inregistrat la
    26.07.2013
    Postari in forum
    9
    Multumesc fetelor pentru tot mi-am sunat doctorul si mi-a dat utrogestan insa scurgerea nu mi s-a oprit si s-a transformat in sange am fost de urgenta la clinica ,mi s-a facut tratament ,am fost internata insa dimineata am avut intamplarea nefericita de a pierde sarcina,mergem mai departe imi revin foarte greu ,urmeaza sa fiu supusa unor investigatii ,sa vedem cauza .Va doresc sanatate si aveti grija de voi si de cei mici.
    :(((((((((((((((((((((((((:((((((((((((((((((

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Imi pare foarte rau ! Alaturi de tine cu sufletul!

Floricica Avansata ioana_r2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    1.605
    Anamaria imi pare ft rau1exact asa a inceput si la mine cu o scurgere maronie care nu trecea apoi s-a transformat in rosuuu am ajuns la urgente si la 6 sapt jumate am pierdut sarcina!stiu cum e dar fi tare...cand va fi sa fie va fi!pupici

Membru inregistrat la
    26.07.2013
    Postari in forum
    9
    Multumesc pentru tot sanatate si aveti grija de voi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari