Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de maiya Vezi mesajul
    doctorul meu mi-a spus ca durerile si intepaturile in vagin sunt normale, mi-a spus sa ma ingrijorez daca am dureri similare cu cele de la menstruatie.
    Eu am avut si am de multe ori dureri k la menstruatie in schimb fara sange. Cand am anuntat la doctor cik se mai intampla in sarcina... OOOF NU STIU , EI LA TOT IMI ZIC K E NORMAL :( NU STIU CE SA MA CRED CU DOCTORII ASTIA, NU SE OCUPA DELOC DE MINE :((

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de maiya Vezi mesajul
    doctorul meu mi-a spus ca durerile si intepaturile in vagin sunt normale, mi-a spus sa ma ingrijorez daca am dureri similare cu cele de la menstruatie.
    Nu ti-a dat o explicatie mai explicita cam de ce ar trebui sa te ingrijorezi dak apar durerile menstruale ? Ce motiv, ce ar putea sa se intample. sau ce ar trebui sa faci in cazu asta?

sadia
    Guest
    Te duci in privat sau la stat.De obicei in strrainatate,esti vazuta bine ca gravida dar acum nah...mi se pare ciudat.
    Ai putea sa iti fc o vizita la privat?

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de sadia Vezi mesajul
    Te duci in privat sau la stat.De obicei in strrainatate,esti vazuta bine ca gravida dar acum nah...mi se pare ciudat.
    Ai putea sa iti fc o vizita la privat?
    Am fost odata doar pt o ecografie si am platit 150 d euro . acum suntem cu mutatul si nu-mi pot permite momentan din pacate

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Infectiile urinare nu sunt un lucru neobisnuit in sarcina. Cred (NU STIU SIGUR) ca se dau si antibiotice in perioada a III-a de sarcina.
    Cat despre pozitia copilului. Al meu statea cu piciorul in gurita :) Si nu avea stare deloc!
    Stau si ei cum pot ca spatiul e cam ...mic.
    Despre celelalte simptome nu stiu ce sa-ti raspund pentru ca nu am avut.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Buna Chrissa!Daca ti-e teama de o posibila nastere premature,verifica daca ai ceva scurgeri apoase,incolore,folosind vata,nu absorbant obisnuit.Cu ceva timp inainte ca eu sa pierd sarcina la 15 sapt,prin ruperea spontana a membranelor,am simtit ceva durere in zona de jos.Daca ai posibilitatea,mergi si fa-ti testele ActimProm si ActimPartu,pentru a verifica daca ai acest risc.Cauta pe internet articole despre ele ca sa vezi despre ce este vorba.Revino cu vesti!

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de GeorgianaR Vezi mesajul
    Buna Chrissa!Daca ti-e teama de o posibila nastere premature,verifica daca ai ceva scurgeri apoase,incolore,folosind vata,nu absorbant obisnuit.Cu ceva timp inainte ca eu sa pierd sarcina la 15 sapt,prin ruperea spontana a membranelor,am simtit ceva durere in zona de jos.Daca ai posibilitatea,mergi si fa-ti testele ActimProm si ActimPartu,pentru a verifica daca ai acest risc.Cauta pe internet articole despre ele ca sa vezi despre ce este vorba.Revino cu vesti!
    Scurgere incolora ca un fel de pipi pe chilot au aparut dar tot asa doctorii spun k este normal in sarcina.De asemenea scurgerea alba. De atunci nu m-a mai durut asa tare mai nimic, cu toate ca nu am luat nici un medicament si doctorii nu mi-au facut consulturi. Bebe s-a tot miscat de atunci,a lovit si a facut tumbulite. Acum e cam devreme pentru o miscare ptr el dar inca o astept :D Nu cred ca a fost vorba despre o nastere prematura atata timp cant bebe s-a miscat (zic eu) oricum am tot obosit sa intreb doctorii knd stiu ca imi vor spune aceleasi chestii. Acum am 18 saptamani jumate de sarcina si peste 10 zile am ecografia de baza si atunci abia imi vor spune dak e totu ok cu bebe, ceea ce sper din suflet. Atunci vom afla si sexul !

Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Cand a fost ultima data cand ai observat acele scurgeri incolore?Inca le mai ai?

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    In fiecare zi imi apar pe chilot odata cu scurgerea albicioasa. Cam asa cum e prezentata aici : '' Scurgere vaginala. In timpul celei de-a patra luni de sarcina vei remarca ca secretia care a inceput sa-si faca aparitia inca din luna trecuta devine mai abundenta si capata un aspect albicios, filant si cremos, avand si un miros specific. Scurgerea aceasta poarta numele de leucoree. Cauza acestei scurgeri este cresterea irigatiei tesuturilor tractului genital, cu marirea secretiei vaginale pentru a pregati vagina pentru trecerea copilasului la nastere. Pe masura trecerii lunilor de sarcina aceasta scurgere se va intensifica. Astfel ca multe femei gravide ajung sa schimbe de mai multe ori pe zi lenjeria. Daca remarci ca mirosul devine mai puternic sau ca secretia devine galbuie ori verzuie, sau daca este insotita de mancarimi, ia neaparat legatura cu doctorul tau.''

Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    In descrierea asta e prezentata doar scurgerea alba.cremoasa,care este normala,nu specifica ca ar fi normal sa fie insotita si de un lichid incolor,mai apos.De asta iti recomand ca atunci cand vei merge din nou la control,sa ceri sa ti se faca examen cu valve,pentru ca medicul sa verifice daca nu cumva pierzi lichid amniotic.De cat timp vezi aceste scurgeri incolore?

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    De vreo 2 saptamani *zic eu... oricum am memorie cam scurta ! Apoximativ oricum. Eu i-am zis lu doctorita mea de chestia asta si ea cik da da e normal. Dar ea mereu imi zice k toate sunt normale fara sa ma verifice. Eu il simt pe bebe si f jos. ieri de ex. seara stateam in pat si el s-a ''asezat'' chiar inainte sa inceapa parul pubian acolo pe langa vagin si a stat acolo asa cam toata noaptea. De obicei se mai aseza acolo dar pleca mai repede ca ieri. Ieri park nici numai puteam sa respir de el imi statea chiar acolo in vagin .. nu stiu ce-o fi. dar mama a zis k se poate sa se mai intampla dinastea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari