Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita myreylla30's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2010
    Postari in forum
    2
    Buna. As vrea sa stiu la cat timp poti sa ramai insarcinata dupa o cezariana? Eu am nascut anul trecut in august prin cezariana. . . Totul a decurs normal. . . Operatia s-a vindecat bine. . . Multumesc

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Mie dr mi-a spus ca trebuie sa astept un an de la operatia cezariana pana sa raman din nou insarcinata.

Floricica Nou Venita myreylla30's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2010
    Postari in forum
    2
    meu nu mi-a spus decat sa nu raman in primele 6 luni dar cred ca cel mai bine este sa merg iar la control pt siguranta mea si viitoarei sarcini. . . . Inca nu sunt gravida dar imi doresc multumesc pt opinie

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mergi la medic si el te va sfatui in functie de cum este vindecata cicatricea in interior.este foarte important acest lucru.
    eu stiu ca cel putin 1 an este nevoie de refacere completa.
    o jumatate de an este putin.foarte putin.afara este ok..acolo inauntru se vindeca mai greu.ai grije.,nu risca.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Da si eu am fost la control. M-am programat tarziu si in loc de 6 luni am ajuns pe la 8 luni de la nastere. Dr. a zis ca m-am vindecat foaaarte bine, dar cand am intrebat de o eventuala sarcina a insistat sa astept pana la un an de la nastere. A zis ca nu e bine sa ma grabesc pentru ca pot aparea complicatii si nu are rost sa riscam.

Floricica Nou Venita t_imea's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2009
    Postari in forum
    7
    [bebelus]salut mamici si mie 1 an mi-a fost recomandat mai bine astept decit sa fie problema

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari