Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777

Postare Sarcina cu probleme

Bebelusul meu nenascut are o problema?cum trec peste aceasta etapa?
    Cum se poate rezolva?
    Va confruntati cu probleme pe perioada sarcinii?
    Modificata de denyy10; 29.10.2010 la 11:14:27.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    nu dai suficiente detalii pentru a primi un raspuns la obiect...

sasu.catalina
    Guest
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    nu dai suficiente detalii pentru a primi un raspuns la obiect...
    Snowdance, cred ca a deschis un topic - iar noi - sa punem intrebari aici - nu cred ca se confrunta ea cu probleme - asta cred eu.

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    am deschis acest subiect pt. a discuta problemele aparute pe perioada sarcinii...
    Eu am avut o sarcina pierduta inainte de RIHANNA,sarcina respectiva a debutat cu scurgerii maronii,care nu incetat cu UTROGESTAN,pana intr-o zi cand am inceput sa sangerez cu cheagur;iam ajuns la spital,eu sincer am crezut ca am pierdut sarcina,am fost tare surprinsa sa aflu ca bb era inca acolo,am stat pe tratament,pe perfuzii pana la 3 luni cand am pierdut sarcina...la 7 luni am ramas insarcinata din nou,a debutat si aceasta sarcina cu scurgerii maronii,dar au incetat in 2-3 zile,pana sa ajung la control am inceput sa am din nou aceste scurgerii am luat UTROESTAN 2/zi,dr.mi-a schimbat tratamentul cu DUPHASTON 4/ZI, NO SPA 2/ZI, scurgerii au incetat imediat,...am putut merge la serviciu pana la 6 luni cand mi sa scurtat colul,am ajuns la repaus la pat pana la 7 luni cand am ajuns in urgenta,am ramas internata in spital pana la 37 de saptamani cand mi sa declansat nasterea ....
    Acestea au cam fost problemele cu care m-am confruntat pe perioada sarcinii...

Floricica Nou Venita AlinaPaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2010
    Postari in forum
    9
    draga denyy10, abia mi-am facut si eu cont in speranta ca pot impartasi din nedumeririle si ingrijorarile mele cu cineva. probleme am si eu de la 5 sapt au inceput sangerarile, pana acum, cand am 12-13 sapt si sincer de duminica nu am mai sangerat. am fost si internata cateva zile facand perfuzii cu hemostatice, dar dupa 2 zile au revenit sangerarile. Am facut ecograf de la 5 sapt, cand semana cu sarcina oprita din evolutie. La o sapt am facut iar, se vedea sacul gestational. Alta data aveam placenta putin desprinsa, moment in care m-am internat, iar la externare aveam placenta praevia. Acum intorc internetul pe toate fetele sa vad ce mai spun si alte viitoare mamici, daca au trecut si ele prin ce trec eu

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    alina din ce oras esti...?
    in primul rand conteaza sa gasesti un medic bun,eu la prima sarcina(pierduta)am avut alt medic ea mi-a dat un tratament la care eu nu am raspuns bine si am pierdut-o...la RIHANNA am fost la alt medic care mi-a dat un alt tratament care a dat rezultat imediat...CE TRATAMENT AI?

Membru inregistrat la
    29.10.2010
    Postari in forum
    9
    sunt din Targoviste, imi place de madicul meu chiar daca m-a cam bagat in ceata la inceput, dar de la 5 sapt iau Arefam 200mg intravaginal, 1 pe zi, si acid folic 5 mg, 3 pe zi

Membru inregistrat la
    29.10.2010
    Postari in forum
    9
    Sunt la al doilea copil, pe primul l-am nascut la Bucuresti, dar nu am avut absolut nici o problema in timpul sarcinii. Nici macar suplimente nu a fost nevoie sa iau...dr era mai in varsta. dar acum parca s-au adunat toate. si greturi, de 3 zile nu mai am, si dureri de cap, si constipatie de care am mai scapat acum, dar astea nu ma ingrijoreaza. Mai greu este sa am grija de mine avandu-l pe cel mic de 2 ani si 7 luni. Noroc cu soacra..

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu la prima sarcina am luat utrogestan 6/zi
    la rihanna duphaston 4/zi ,no-spa si scobutil(duphaston pana la 22 saptamani) si utrogestan din saptamana 23....
    Duphastonul mi-a oprit imediat scurgerea maronie,am incercat si cu utrogestan dar au continuat....

Membru inregistrat la
    29.10.2010
    Postari in forum
    9
    am mai scris o data dar cred ca am apasat unde nu trebuia. Ma rog, sunt din Targoviste si iau de la 5 sapt Arefam 200mg 1pe zi, acid folic 5 mg 3 pe zi iar de 3 zile iau de capul meu elevit, cu dr uitand sa discut despre suplimente, stii si tu, ...sunt insarcinata

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Ce ai baietel sau fetita....este bine ca are cine sa te ajute

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari