Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396

Sarcina cu cerclaj - dureri la incheietura piciorului?

Sunt insarcinata in35 de saptamani,am cerclaj facut din luna a4-a din cauza faptului ca am mai fost insarcinata de doua ori si nu am putut duce sarcina la bun sfarsit!!de ceva timp am dureri la incheietura piciorului stang!!!cand am fost la medic i am sp dar nu mi a raspuns nimic...parca nici nu m ar fi auzit!!!e greu mai ales cand stau seara in pat si ma intorc de pe o parte pe alta sau ma dau jos din pat!!!are cineva idee d c am aceste dureri si cum as putea sa le mai ameliorez macar???

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Buna,nu stiu daca are legatura cu cerclajul,aceste dureri sunt destul de comune in sarcina,mai ales spre sfarsit,cand apar din cauza greutatii burtii(sper sa nu spun prostii,la mine asa a fost,aveam dureri la incheieturi si de spate,din cauza greutatii ,desi nu m-am ingrasat decat 10 kg pe tot parcursul sarcinii si nici bebelusul nu a fost mare- 3060 g).Nu stiu sincer care ar fi legatura dintre cerclaj si durerile acestea..poate cineva care a facut cerclaj iti poate raspunde.Nastere usoara!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari