Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita klau2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2009
    Postari in forum
    6

Saptamana 37 de sarcina (crampe)

Salut fetelor! va scriu in miez de noapte cu o intrebare! sunt in saptamana 37 de sarcina si am niste crampe ingrozitoare....dar nu sunt jos in zona pelviana ci sus in zona capului pieptului si mi se duc spre in spate sus (spre plamani) ! Pot fi din cauza alimentatiei in conditiile in care am avut "scaun moale" acum o zi (am luat smecta) sau pot fii crampe ca se apropie nasterea! Poate s-a poziitonat bebe aiurea? Am crampele atat de intense incat curge transpiratia pe mine ca si cum as fi facut dus! Poate fi vreo infectie urinara sau alimentara? Sau pot fi alte cauze Va multumesc!
    Modificata de klau2004; 24.05.2011 la 02:34:42.

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    nu stiu ce inseamna pentru tine crampe!la mine se impingea bebele si era o durere cam greu de suportata!pe zi ce trece are loc mult mai putin!toate organele tale sunt acum"inghesuite"!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Poate fi si o problema digestiva, dar si intrarea in travaliu poate sa se manifeste asa. Nu stii niciodata cum se poate manifesta travaliul. Ai grija de tine! Poate deja esti la spital??

Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    eu totusi zic ca e travaliu...bine ar fi sa fii la spital la ora asta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari