Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita melinda_ema's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2010
    Postari in forum
    18

Exclamatie Sangerari saptamna 20 de sarcina

buna mamici,sunt insarcinata in 20 de saptamani si am o mica problema,aseara am avut contractii,am fost la dr si mi-a facut un eco si mi-a zis ca totul e ok si ca am colul inchis,au fost contractii false,acum am o sangerare usoara,ar putea fi din cauza controlului sau e ceva mai grav?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Melinda sangerarile in sarcina sunt un semnal si cel mai bine este sa mergi la medic sau macar sa ii dai un telefon sa ii spui ca ai sangerari si sa vezi ce iti spune. Nu sta asa. Ai aici 2 articole care cred ca it vor fi de folos Sangerarea si sarcina si Simptome alarmante in sarcina. Cand mergem la medic?

Floricica Cu Vechime dizzy's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    9.237
    buna melinda,
    si sfatul meu este sa suni medicul, o sangerare trebuie mereu anuntata, chiar daca nu e intotdeauna ceva f grav dar nimeni n-ar trebui sa riste.
    si eu am avut de multe ori sangerari si am primit destul de des tratament de sustinere a sarcinii
    multa sanatate si sarcina usoara!

Floricica Nou Venita alexa14's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2010
    Postari in forum
    11
    Si eu am avut sangerari cam la 5 saptamani de sarcina, insa stiu din experienta ca nu e de glumit. Am fost internata, de fapt m-am internat singura cand am auzit ca pot pierde copilul. Doctorita ti-a dat ceva pentru mentinerea sarcinii? Eu luam Duphaston si inca un medicamnet, insa nu-mi amintesc numele acum.Insa nu sta asa du-te la doctor, insista mai mult pe acest subiect.

Floricica Nou Venita charleene's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2006
    Postari in forum
    12
    melinda , eu am sangerat fara congtractii in saptamana 16 , am avut o sarcina dupa al 2-lea FIV reusit deci un bb f pretios la 30 ani ! sotul m-a dus repede la spital , unde mi s-a facut imediat examenul colului care era complet inchis , nici o problema , iar bb era totul ok mi s-a spus sa nu-mi fac griji ! am intrebat din ce cauza au aparut acele sangerari si mi s-a raspuns din cauza ca uterul meu n-a mai purtat nici o sarcina pana atunci si ca nu era "elastic" , iar bb crestea si de-acolo sangerarile fara importanta , dar mai bine am facut ca m-am dus sa consult problema in amanuntime decat sa stau si sa plang acasa si sa astept sa treaca !
    eu te sfatuiesc totusi ca si cele de mai sus sa te duci la o consultatie , ca sa fii mai linistita , ca avem fiecare probleme diferite , care doar se aseamana si poate ca gravitatea situatiei nu e aceeasi . eu iti doresc sa fie totul ok si sa duci sarcina pana la capat , sa ai un bb sanatos si fara probleme

Floricica Nou Venita melinda_ema's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2010
    Postari in forum
    18
    am fost la dr aseara si totul e ok,bebelemisca de zor nu vroia sa stea la un loc :D sa il masoara dr,nu e nimic grav,mi-a dat niste pastilute.stiu ca nu e de glumit cu asa ceva.:*

Floricica Nou Venita charleene's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2006
    Postari in forum
    12
    MELINDA ma bucur de vestea buna , bine ai facut ca n-ai stat asa in coltul tau cu fel si fel de intrebari si ca te-ai dus la dr. , te-ai linistit ! Iti dor esc o sarcina usoara si un bb sanatos , mult bine .
    C.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari