Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mary21's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2008
    Postari in forum
    12

Prurigo gestational - ajutor

Buna mamici! Sunt insarcinata in 34 sapt si de doua saptamani au inceput sa-mi iasa niste bubite pe picioare care ma mananca ingrozitor. Am fost la dermatolog si mi-a spus ca este din cauza soarelui, mi-a dat apa termala si inca o crema de la Uriage in caz ca in 2-3 zile nu trece cu apa termala. Dupa 2-3 zile simptomele au disparut doar ca sa apara brusc din nou pe ambele picioare plus pe mana. Ieri am fost la ginecolog si mi-a spus ca e posibil sa am Pruriga Gestional? A avut cineva asa ceva...m-am cam speriat ce am citit pe net si eu abia maine ajung la dermatolog din nou.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Am patit ceva asemanator, dar in primele doua luni de sarcina, cu diferenta ca mie nu imi aparuse NIMIC pe piele, nici o pustula, nici o iritatie, dar ma manca pielea groaznic, in special seara si noaptea! Am fost la medicul de familie, iar asistenta m-a speriat spunandu-mi nu cumva sa fac varicela!Prin luna a treia mi-a trecut.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari