Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mary_lav's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2012
    Postari in forum
    13

Pierdere de lichid sau secretie neobisnuita?

buna ziua mamici...sunt insarcinata in 28 sapt si am o problema nelamurita...cand ma dau jos din pat dimineata sau dupa o sedere mai lunga am o scurgere rozalie asa dintr-o data..fara firicele de sange sau ceva ...medicul meu este in concediu si se intoarce numai luni,i-am explicat prin telefon si a spus ca nu isi poate da seama pana nu vede...a spus sa stau doar la pat ..va rog sa ma ajutati daca ati trecut prin asa ceva.mi-e frica sa nu fie lichid amniotic desi am inteles ca lichidul trebuie sa fie ca apa....

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    ceva nu e tocmai bine acum...la varsta asta a sarcini, si ar fi ceel mai indicat sa stai in pat asa cum ti-a zis medicul!!!!!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Nu vreau sa te sperii, dar atunci cand curge lichid dupa ce ai stat culcata, se poate sa fie lichid amniotic (depinde de ce cantitate e). Eu zic sa nu mai astepti pana luni, pentru ca daca e lichid amniotic e bine sa te vada un medic chiar acum, ca luni ar fi cam tarziu, iar daca nu e lichid amniotic ci doar o secretie de vreun fel, atunci nu e o problema ca te-ai dat jos din pat.
    Nu inteleg de ce e roz...

Floricica Nou Venita mary_lav's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2012
    Postari in forum
    13
    multumesc mult de raspunsuri......stiu ca e ingrijorator dar nu m-am panicat deoarece am inteles ca lichidul amniotic e ca apa si trece prin chilot in timp ce secretia mea este ca un mucus si nu trece prin lenjerie... nu mai stiu ce sa cred..:))

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    In cazul asta intr-adevar, e posibil sa nu fie lichid amniotic.

mada_lyna
    Guest
    dar dopul gelatinos cum o fi? eu nu stiu,caci am nascut prin cezariana si nu am apucat sa cunosc aceste etape.
    oricum, eu una m-as duce la spital pt un consult,sau chiar la un cabinet particular, dak gasesti vreun medic dispus sa te primeasca fara programare.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Lichid amniotic nu e. E posibil sa fie dopul gelatinos sau o scurgere (in)ofensiva in sarcina. Trebuie verificat. Varsta sarcinii e destul de inaintata.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari