Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Emilia33's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2013
    Postari in forum
    3

Pericolul caldurii foarte mare a laptopului, tinut pe abdomen,in primele 15 saptamani de sarcina

Sunt insarcinata in 17 saptamani si din obisnuinta, am tinut pana in saptamana a 15-a laptopul la o caldura excesiv de inalta pe abdomen, exact unde se afla copilul. Cand mi-am dat seama de pericolele pe care le poate aduce caldura aceasta aspura copilului am cautat informatii pe internet, insa am gasit diferite opinii si parerei. As dori sa stiu ce investigatii sau teste as putea sa fac pt a afla daca a fost afectat intr-un fel copilasul. Va multumesc frumos pt ajutor! Emilia

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Cred ca numai la morfologia fetala poti afla daca copilul are vreo problema,pana atunci nu cred ca ai ce teste sa faci...la urmatoarea vizita,spune-i si medicului tau temerea ta.Sarcina usoara!

Membru inregistrat la
    01.10.2013
    Postari in forum
    3
    Multumesc frumos Gerogiana. Pe 18 octombrie am urmatoarea ecografie si atunci o sa spun medicului problema.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Nu stiu in ce masura caldura asta il va afecta pe bebe...daca stau sa ma gandesc, nu cred ca il afecteaza cumva, pt. ca daca ar fi asa o caldura excesiva, te-ai praji tu mai intai...Plus ca el este in balonasul lui cu lichid, care il protejeaza de impactul loviturilor si al fluctuatiilor termice...si ma indoiesc ca degajarea de caldura "fierbe" lichidul amniotic....

Pot sa-ti spun insa, in mod cert, laptop-ul va crapa foarte curand....

Membru inregistrat la
    01.10.2013
    Postari in forum
    3
    Imi doresc din suflet sa fie totul bine cu bebelusul si sa fie protejat de lichidul amniotic de caldura la care l-am expus fara sa imi dau seama. In ce priveste laptopul e Toshiba, cumparat nou in anul 2011. De cateva ori din cauza ca se incalzeste asa tare se inchide brusc. Nu stiu ce sa spun, inca functioneaza destul de bine, nu am probleme cu el, doar ca se incalzeste f tare.
    Ce imi doresc cel mai tare este sa fie bebelusul sanatos. Desi sunt doar in 17 saptamani misca tot timpul ceea ce ma bucura f mult. Este prima mea sarcina si sunt foarte incantata de orice.
    Multumesc frumos pt raspuns Hayeti.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Laptop-urile Toshiba vin la pachet cu foarte multe 'features' si componente hard de avangarda. Asa ca ai nevoie neaparat de un cooler tab pentru laptop. Nu costa mult si iti protejeaza laptopul fara probleme. Altfel, el se va inchide in mod sistematic, in momentul in care sursa si-a atins puctul critic de consum, ca sa o ia de la capat, iar si iar. Cat in ce priveste bebelusul, nu caldura emisa de aparat e problema, ci radiatiile. Dar nu cred ca au fost atat de pregnante incat sa modifice ceva pe unde nu trebuie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari