Ultimele discutii din forum
    kbianca
    Guest

Mancarimi in zona genitala

Buna sunt insarcinata in 32 de saptamani si de vreo 4 zile am mancarimi aproape insuportabile in zona vaginala, urmat si de ceva secretie scarboasa...nu stiu ce poate fi..la medic numa saptamana viitoare sunt prrogramata ..nu stiti despre ce ar fi vorba si daca exista vreu remediu :( :X: vam pupaaat

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Candida este, si se face destul de des in sarcina. Medicul iti va spune cu ce sa te tratezi, se poate trata in timpul sarcinii.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    poti sa te ungi cu nizoral crema. suna doctorul si intreaba-l despre aceasta crema. se poate da si la copii asa ca eu zic ca nu are ce sa-ti dauneze. dar mai bine intreaba un medic.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    spalaturi cu ceai de musetel caldut in care adaugi bicarbonat de sodiu... are efect si nu e toxic... :) (cam o lingura de bicarbonat de sodiu la un litru de ceai). trece repede, stai linistita. multe mamici se confrunta cu asta in sarcina.

kbianca
    Guest
    Multumesc mult pentru raspunsuri.am sa incerc ceaiu de musetel cu bicarbonat :X:X vam pupat

Floricica Senior arrriadna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.821
    Sal, mai merge si cu "ungere" timp de juma' de ora cu iaurt :D si picaturi esentiale "d-alea comestibile" de levantica.

Insa ginecologul meu imi spusese ca sansele de a scapa de candidoza in timpul sarcinii sunt atat de mici incat mai bine sa ma linistesc.. Luam utrogestan care provoaca candidoza..

Floricica Nou Venita ralukypuky's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58

Mancarimi in zona genitala

Buna ,dragele mele burtci
    Ma confrunt de cateva zile cu o problema si anume,mancarii in zona genitala ,sunt insarcinata in 20 de sapt si programare la medicul meu ginecolog e abia pe sapt viitoare .E foarte enervata senzatia de mancarime ,atat ca nu ma deranjeaza tot timpul,doar ca nu inteleg ce s-a putut intampla de m-am pricopsit cu asa ceva,nu ma ustura sau sa ma piste cand merg la toaleta,problema este ca nu stiu ce as putea face sa ameliorez cat de cat disconfortul pana ajung la medic.Ati avut probleme in sarcina de genul acesta?si ce ati facut pt amelioare,pana sa ajungeti la medic? o zi frumoasa va dorec....pupici

Floricica Nou Venita tasy's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2012
    Postari in forum
    1
    Buna fetelorSi eu ma confrunt cu astfel de probleme, am mancarimi si o stare de disconfort total, medicul meu mi-a zis sa fac saplaturi externe cu bicarbonat de sodiu, am facut si niste analize si saptamana asta astept rezultatul sa vedem ce poate fi iar apoi cred ca o sa urmez un tratament.
    Multa sanatate va doresc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari