Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Infectie urinara in sarcina

Infectia urinara este un tip de infectie bactariana care determina inflamarea vezicii urinare. Simptomele asociate sunt urinari dese si usturime la urinare. Acesta bacterie poate sa afecteze orice parte a tractului urinar de la rinichi pana la vezica urinara.

Din cauza nivelului crescut de progesteron gravidutele sunt mai predispuse la infectiile urinare. Este foarte important ca aceasta infectia urinara sa fie tratata deoarece netrata poate duce la complicatii si chiar la nastere prematura.

V-ati confruntat cu infectii urinare in perioada de sarcina? Ce tip de tratament ati urmat?

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    da, din pacate, am facut o infectie urinara destul de urata in luna a 8-a... tratamentul a fost sub stricta supraveghere medicala cu neoxazolsi ceaiuri multe... e neplacut si stresant deoarece te gandesti permanent la efectele pe care un medicament le poate avea asupra fatului... insa a trecut cu bine... cred ca m-a ajutat si faptul ca in ultimii 3 ani nu am luat niciodata medicamete in afara de cate un ibuprofen pentru cate o durere de cap ce aparea din cand in cand...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari