Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ioana_90's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2013
    Postari in forum
    5

Infectie si chist ovarian in sarcina

Buna!Azi am aflat ca sunt insarcinata,dar de asemenea am aflat ca am si o infectie grava(vaginoza dar netratata la timp sa agravat) si un chist pe partea dreapta,sangerari la urinare si usturime,dureri exagerate in zona abdomenului!intrebarea mea este:avand acestea cat de grav poate dauna sarcinii!?
    Multumesc anticipat

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Pai medicul ce ti-a zis? Se poate trata vaginoza in sarcina? Chistul este posibil sa nu iti afecteze deloc sarcina sau chiar sa se resoarba.

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de Ioana_90 Vezi mesajul
    Buna!Azi am aflat ca sunt insarcinata,dar de asemenea am aflat ca am si o infectie grava(vaginoza dar netratata la timp sa agravat) si un chist pe partea dreapta,sangerari la urinare si usturime,dureri exagerate in zona abdomenului!intrebarea mea este:avand acestea cat de grav poate dauna sarcinii!?
    Multumesc anticipat
    Buna Ioana! Chist ovarian am avut si eu ...aveam tot 22 ani! La fel ca si tine , aveam dureri abdominale fff puternice, atat de puternice incat nu mai puteam sa merg! Am fost la dr, am incercat diverse tratamente insa fara rezultate...Am fost la mai multi dr...pana la urma, am ajuns la operatie! Binenteles, in timp au fost medici care mi-au spus ca , chisturile nu se opereza, dar parerile sunt intotdeauna impartite! Despre infectia pe care o ai tu...nu stiu cum se trateaza ...Incearca sa mergi la un dr bun cat mai repede (intreaba prietene, cunostinte). Iti doresc sanatate!

Floricica Nou Venita Ioana_90's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2013
    Postari in forum
    5
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Pai medicul ce ti-a zis? Se poate trata vaginoza in sarcina? Chistul este posibil sa nu iti afecteze deloc sarcina sau chiar sa se resoarba.
    Medicul sa grabit sa imi dea alternativa cu intrerupere..vroiam sa stiu riscurile pentru sarcina daca ar dauna :(

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Intrerupere de sarcina pentru un chist?!? Asa, fara macar sa investigheze ce fel de chist e si ce potential are? Schimba medicul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari