Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata catalin_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2012
    Postari in forum
    2.415

Hemoroizi (sangerare la scaun) in sarcina

Buna. Azi dimineata am avut o sangerare destul de abundenta din anus, dupa treaba mare. Am sunat doctora si mi-a zis sa verific daca sangerarea e din vagin si nu este. Sunt periculosi hemoroizii in sarcina? precizez ca nu am dureri sau usturimi. Multumesc

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    Tratament nu ti-a dat?Din pacate in sarcina hemoroizii apar frecvent.Incearca sa te hidratezi cat mai mult sa mananci tot ce te ajuta sa ai un tranzit usor .
    Eu la 20 de saptamani am avut o criza foarte urata dar fara sangerari si eu nu eram constipata aveam scaun zilnic dar totusi mi s-a intamplat.Am luat toata sarcina detralex si uneori unguent local cu hemorzom sau galbenele.
    Din pacate nu debuteaza mereu cu dureri la mine au fost un fel de junghiuri iar dupa vreo 3-4 zile au inceput durerile.
    Sanatate multa .

Floricica Avansata catalin_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2012
    Postari in forum
    2.415
    Mutumesc mult pt raspuns, ma duc azi la doctor si sper sa fie bine. m-a speriat sangerarea, ca alte dureri nu am.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Si eu am avut hemoroizi pe perioada sarcinii , uneorii erau foarte durerosi , am folosit crema de galbenele .

Floricica Nou Venita oana2424's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    35
    eu nu am avut probleme cu ei in timpul sarcinii dar dupa ce am nascut (natural) m-am chinuit rau de tot cam 2 luni pana mi-am schimbat alimentatia astfel incat sa scap de constipatie si ce m-a ajutat foarte mult au fost supozitoarele carpicon care si-au facut efectul imediat.inca mai sangerez ocazional dar am scapat de dureri si usturimi asa ca ai mare grija si dupa sarcina.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari