Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nathaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2011
    Postari in forum
    1

Hematom in primul trimestru de sarcina

Buna! Am si eu o problema...sunt insarcinata in 8 saptamani si la 6 saptamani fetita mea de 1 an si 7 luni a sarit pe burtica mea, iar la o zi dupa incident, am inceput sa sangerez, de fapt sa am niste scurgeri maronii spre roz! Doctorul m-a asigurat ca, cu repaus total la pat, totul o sa fie ok. Mie insa mi-e teama sa nu fie si sarcina afectata si sa nasc un bebe cu probleme. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc mult!!! Va pup!!

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    Daca dr ti-a spus ca e ok , ti-a facut eco si totul e la fel nu ti s-a dezlipit placenta sau alte probleme eu zic sa stai linistita . Dar ca sa fi tu inpacata poti merge si la un alt dr bun si mai fa un consult , vezi ce spune. Sarcina usoara si sa auzim numai de bine

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de nathaly Vezi mesajul
    Buna! Am si eu o problema...sunt insarcinata in 8 saptamani si la 6 saptamani fetita mea de 1 an si 7 luni a sarit pe burtica mea, iar la o zi dupa incident, am inceput sa sangerez, de fapt sa am niste scurgeri maronii spre roz! Doctorul m-a asigurat ca, cu repaus total la pat, totul o sa fie ok. Mie insa mi-e teama sa nu fie si sarcina afectata si sa nasc un bebe cu probleme. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc mult!!! Va pup!!
    Cel mai bine intrebi un alt doctor daca vrei si o alta parere. Nu cred ca te poate ajuta niciuna dintre noi in aceasta problema, unde numai doctorul care te vede stie cel mai bine. Deci apeleaza la un ginecolog!

Floricica Nou Venita nikole_nina's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2008
    Postari in forum
    13
    Am avut aceeasi problema, dar cu repaus si fara stress s-a retras de la sine, ' a batut in retragere', acum la 20 sapt nu mai e un pericol pt placenta..... sfatul meu e sa nu te panichezi si sa ai grija de puiutii tai ca medicii stiu ce sa monitorizeze si cum sa te ajute sa duci sarcina la capat in regula.
    Modificata de nikole_nina; 15.11.2011 la 09:45:19.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari