Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AllexAndrutzaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46

Greutatea in sarcina

Buna ziua/seara mamici si burtici!

Am si eu o nedumerire in privinta greutatii mele in sarcina si de aceea apelez la voi prin acest topic.
    Sunt insarcinata in 34 de saptamani iar de 2 saptamani nu iau in greutate. Nemancata cantaresc 81,2 kg (cantare diferite acelasi rezultate) iar mancata 82 kg. Tin sa mentionez ca pana acum de cand sunt gravida am luat in greutate 13 kg. Va multumesc si astept raspunsuri

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Nici eu nu am mai luat in greutate decat cateva sute de grame in ultima luna....stai linistita, prietena mea a luat doar 6 kg si este in 30 de saptamani....deci nu ai motive de ingrijorare!
    sarcina usoara in continuare si nastere extrem de usoara precum si un bebe sanatos, mancacios si fara colici!!!!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    asa e.nu sunt motive de ingrijorare.eu am luat 24kg,si am ramas cu 12,enorm...nu trebuie sa mananci sa te ingrasi,ca nu rezolvi nimik,copilul isi ia cei mai bun,isi ia vitaminele si tot ce ii trebuie pt a creste acolo la burtika.fetita mea,chiar daca am luat atat de mult,am nascuto la 36sapt cu 3100grame.

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46
    va multumesc pentru raspunsuri. eu nu mananc cat pentru 2, mananc cand imi e foame. Insa ma speriasem pt ca nu intelegeam de ce nu mai iau in greutate :D

Floricica Nou Venita gabitza84's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    2
    nici eu nu am mai luat decat 1,5 kg in doua saptamani si sunt in sapt 33,asa ca nu te speria.

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46
    m-au mai speriat si gurile rele care au spus ca vezi domne am burtica mic :(

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari