Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Durere de sold in timpul sarcinii

Mamici sunt la a doua sarcina,am aproape 15 saptamani si de ceva vreme ma doare foarte tare spatele in partea dreapta, mai jos spre coloana si se lasa durerea in picior,incat am momente cand nu ma pot da jos din pat sau imi amorteste piciorul.Chiar azi mi-a zis o mamica ca asa a avut si ea si s-a dovedit a fi hernie.Ati patit asa ceva?Daca e hernie care sunt complicatiile care pot aparea ulterior, mai ales ca sarcina e la inceput.Peste 2 sapt voi merge la ginecolog si voi intreba de problema asta dar pana atunci poate ati mai trecut careva prin experienta asta si ma ajutati cu un sfat.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Buna:)In primul rand, trebuie sa spun asta - nu te lasa influentata de "diagnosticul" pus la coltul blocului...nu faci altceva decat sa intri in panica fara rost!
    Fiind la a doua sarcina, cred ca stii deja ca organismul femeii se modifica foarte mult in timpul sarcinii. Apar modificari la nivelul parului, a pielii, a oaselor, inclusiv a organelor.Am vazut acum ceva timp un documentar pe Discovery, de unde am aflat ca inclusiv inima isi modifica pozitia!
    Dureri ca ale tale am avut si eu, insa nu asa suparatoare.In schimb, ma dureau gleznele groaznic, si nu calmam durerea cu nimic! Se pare ca au fost bietele articulatii, care sufereau pentru ca uterul marit apasa pe un nerv ( asa mi-a spus medicul).
    Iti doresc sarcina usoara :)

Floricica Nou Venita Silvia.Lupu264's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    si eu am problema asta de cand aveam vreo 3 luni de sarcina ma doare soldul drept..acum sunt la sfarsitul sarcinii si inca mai am probleme cu soldul insa nu am luat nimic pentru durere...nu stiu care a fost cauza insa in perioada cand a inceput durerea era sa cad si m-am oprit in piciorul drept...eu am dat vina pe momentul acela acum nu stiu...ast sa nasc si apoi sa vad ce si cum cu soldul meu...si sunt de acord cu supermami nu trebuie sa te lasi influentata de diagnosticuri puse de oricine in afara de medic, in toata perioada asta am invatat ca noi toate suntem ffff diferite si corpul nostru sufera schimbari multe...

Floricica Nou Venita maryama's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    12
    Mai bine te duci la un kinetoterapeut sa te discuti si poate chiar sa te ajute, astfel de dureri pot avea multe cauze, de multe ori sunt datorate posturii, contracturilor musculare sau unor "deplasari"ale articulatiilor el poate vedea care sunt sunt problemele si daca sunt datorate posturii sau are alte cauze.Daca esti din Galati te pot ajuta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari