Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adalgizadebora's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2014
    Postari in forum
    17

Durere de masea dupa scoaterea nervului, in sarcina

sunt insarcinata in saptamana 19 si saptamana trecuta am fost la dentist cu o durere de masea ( nu groaznica da am zis sa o tratez sa nu raman fara ea) si a inceput sa o pileasca ( fara anestezie) si pana la urma mi-a sp ca trebuie scos nervu. mi-a pus '' otrava'' sa il omoare si a doua zi am mers sa il scoata din nou totul fara nici unpic de anestezie, a scos nervul ( am avut niste dureri oribile ) si a curatat canalele. in noaptea aceea am avut niste dureri foarte puternice si a doua zi dimineata am mers din nou la dentist, trebuia inchisa lucrarea dar nu a inchis-o din cauza caci am avut dureri mari si a zis sa mai stau doar cu provizorie pana trece. a trecut dupa cateva zile si ieri am fost si a inchis-o insa am dureri destul de mari si acum ( nu pot sa dorm dupa cum se si vede ora la care scriu) si mi-e frica sa merg din nou sa nu imi inceapa din nou lucrarea '' pe viu'' caci nu mai pot suporta atata durere. ati mai patit careva dupa scoaterea nervului si plombarea maselei asa? va multumesc. noapte buna.
    Modificata de adalgizadebora; 28.06.2014 la 01:27:02.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    E posibil sa ai infectie acolo...asa cred,daca inca te doare dupa scoaterea nervului.Mergi la dentist macar sa-ti dea plomba jos,sa lasi maseaua libera,asa nu cred ca te va mai durea.

Floricica Nou Venita adalgizadebora's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2014
    Postari in forum
    17
    multumesc pentru raspuns dar nu ma mai doare. era doar din cauza ca a avut de curatat foarte mult cu acele si mi-a facut rana inauntru in masea. o zi buna sa ai.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari