Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iuliana126's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2014
    Postari in forum
    3

Doxicilina ,ciprofoxacina si canesten ovule si nu sti ca esti insarcinata.

Buna am si eu o intrebare prietana mea a aflat azi ca este insarcinata in 2 saptamani jumate.Ea a urmat un tratament cu antibiotic (DOXICILINA ,CIPROFOXACINA si CANESTEN ovule, dar nu a stiut ca este insarcinata..Medicul ginecolog i-a sugerat sa faca avort.Mentionez ca ea are 33 de ani.Ce o sfatuiti sa faca?

Astept un raspuns.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    of, e greu sa ne dam noi cu parerea...poate ar fi indicat sa ceara sfatul altui medic!

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de iuliana126 Vezi mesajul
    Buna am si eu o intrebare prietana mea a aflat azi ca este insarcinata in 2 saptamani jumate.Ea a urmat un tratament cu antibiotic (DOXICILINA ,CIPROFOXACINA si CANESTEN ovule, dar nu a stiut ca este insarcinata..Medicul ginecolog i-a sugerat sa faca avort.Mentionez ca ea are 33 de ani.Ce o sfatuiti sa faca?

Astept un raspuns.
    Buna ziua!
    Eu cred ca inainte sa ia orice decizie trebuie sa faca un bilant foarte clar al medicamentelor luate precum si al varstei sarcinii la momentul administraii medicamentelor...nu are cum sa aibe doua saptamani si jumatate de sarcina (si sa aibe test pozitiv de sarcina). Daca are doua saptamani de la presupusul moment al conceptiei, inseamna ca are 4 saptamani de sarcina.
    Sfatul meu este sa mai mearga la un doctor cu o lista cuprinzatoare a medicamentelor precum si cu cronologia exacta a evenimentelor. Doar asa si doar doctorul va putea sa dea sfatul cel mai bun.

Membru inregistrat la
    03.03.2014
    Postari in forum
    3
    multumesc frumos.Am vb cu ea azi si mi-a spus ca merge si la alt medic.

Membru inregistrat la
    03.03.2014
    Postari in forum
    3
    buna.multumescfrumos pentru sfat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari