Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice nutze's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474

Daraprim (pirimetamina)

de unde pot cumpara sau cu ce il pot inlocui?

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Buna, banuiesc ca aveai nevoie de daraprim pentru toxoplasmoza. Iata ce am aflat...

Daraprimul nu se mai aduce in Romania, nici nu il mai gasesti inregistrat la ANM.
    Poti lua, cu aceleasi efecte, Rovamicina (Spiramicina), pe care trebuie sa o insotesti de o medicatie imunostimulatoare.

Dar, inainte de toate, vorbeste cu medicul tau pentru ca oricum nu este indicat sa iei un tratament fara stiinta si recomandarea acestuia.

Sanatate multa!

Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474
    salut.intr-adevar pt toxo il vreau. am mai facut tratament cu spiramicina si nu a dat nici un rezultat.
    in prezent incerc cu clindamicina. amandoua tratamentele sunt luate de la dr. in cazul in care rezultatele nu sunt cele dorite mim se va recomanda pirimetamina.

mersi de rapsuns!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Ia neaparat si ceva care sa iti creasca imunitatea, ar trebui ca si organismul tau sa lupte cu toxoplasma, nu numai antibioticul. Asociaza un imunostimulator.

Sanatate!

Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    Ia neaparat si ceva care sa iti creasca imunitatea, ar trebui ca si organismul tau sa lupte cu toxoplasma, nu numai antibioticul. Asociaza un imunostimulator.

Sanatate!
    yup, am luat de fiecare data. nu sunt fan antibiotice.

mersi!
    sanatate multa si tie si weekend frumos!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari