Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elenatrompi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    1

Cum se simt miscarile copilului la 7 luni de sarcina?

Buna, fac 7 luni de sarcina pe 5 noiembrie, am facut o singura eco era dezvoltat ok copilul.
    de cateva zile, copilul sta mai mult in partea de jos de la vezica, si misca, mentionez ca stau mai mult in pozitia sezut, si fumez un pachet de tigari pe zi.
    Este normal, sa stea copilul mai mult pe vezica?

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Draga Elena, noi maine implinim 8 luni si 1/2, ca si in cazul meu, si mea a inceput la 7 luni sa se joace cu vezica de imi venea sa ma urc pe pereti, mai ales ptr drumurile la toaleta pe care le faceam cat si ptr senzatia in sine pe care mi-o crea.
    Ai intrebat daca „Este normal, sa stea copilul mai mult pe vezica?„ este cat se poate de normal ca sa simti miscarile bebelusului in perioada asta si chiar sa stea pe vezica. Dar tu iti pui intrebarea daca este normal sa fumezi atata? Nu ti-e mila de pruncul tau? Eu de cum am aflat ca sunt gravida, am rarit tigarile si apoi pe la aproape de 3 luni le-am lasat de buna voie ptr am zis ca este o dovada de prea mult egoism din partea mea, si ca fiinta din mine nu este obligata sa-mi suporte mie viciile, ceea ce iti recomand si tie.
    Ar fi foarte bine sa mai ai si parte de activitate, sa faci plimbari lejere spre exemplu.

Dar eu nu inteleg....tu nu ai vreun medic la care sa te duci si care sa-ti urmareasca sarcina?? E foarte bine ca bebe este ok, insa eu nu pricep de ce ai doar o singura ecografie la varsta asta, cand sa presupunem ca ar fi trebuit sa ai minim 2 sau 3
    Toate cele bune

sadia
    Guest
    Andreyutza uitate la celalt topic si ai sa te lamuresti ...............cred.https://www.copilul.ro/forum/sarcina...ere-51366.html

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari