Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dianee's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2013
    Postari in forum
    2

Cum "ne functioneaza mintea" in sarcina?

in disperare de cauza mi-am facut contul pe acest site..
    problema mea ... nu reusesc sa ma concentrez sub nicio forma. sunt in prag de sesiune si insarcinata in 6 saptamani. sarcina a venit "pe nepusamasa" chiar in ultimul an de master.
    efectiv nu ma pot concentra ... de o saptamana. la prima vedere pare o problema imaginara, dar jur ca nu este. am impresia ca intrega mea minte este scurtcircuitata. acum cand trebuie sa gasesc exprimari pedante pentru lucrarea finala, nu reusesc nici macar sa dau niste copy/ paste uri.
    am incercat ciocolata, branza, cafea, aer liber ... nimic nu a functionat. pur si simplu am senzatia ca-s beata turta.
    CAT MAI DUREAZA???

sadia
    Guest
    La mine a durat vreo 3 luni ,de fapt primele 3 luni,dadeam o buleala la munca ,noroc ca-i afacere de familie.
    Sarcina usoara....

Floricica Nou Venita dianee's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2013
    Postari in forum
    2
    :)) nu suna foarte bine. intre timp am luat o gura de aer, am cheltuit niste bani, iar acum stau iarasi cu materialele in fata. sunt la a doua sarcina, dar se pare ca se manifesta destul de diferit fata de prima. prima oara, am fost intr-adevar mai sensibila. totusi imi aduc aminte ca ma puteam concentra cu succes la ceea ce faceam.
    acum am cu totul alt comportament.
    din pacate nu ma ajuta deloc o perioada atat de lunga ... de 3 luni de "somnambulism". trebuie sa fac ceva sa imi revin.

multumesc pentru raspuns :) .. si sper sa fie o sarcina usoara,

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Am citit ce ai scris si imi aduc aminte ca la mine nu a fost nicio schimbare, totul a functionat normal. Eu chiar nu as fi putut sa merg la serviciu daca aveam o astfel de problema pentru ca aveam nevoie de concentrare maxima. Eu cred ca e importat sa te odihnesti bine noaptea. E bine sa te culci inainte de 11.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari