Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Silvia.Lupu264's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16

Nelamurit Contractii in saptamana 29 de sarcina

e normal ca in saptamana 29 contractiile sa fie insotite de durere?? e prima sarcina si m-am cam speriat deoarece durerea intensa...

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Silvia daca ai dureri fugi la medic mai ales daca sunt mai puternice si insotite de contractii nu risca aiurea..fugi la spital mai bine sa nu fie nimic..poti lua un no spa daca nu trece du te la doctor.

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    as lua no-spa dar aici (italia) nu este...iar durerile erau sub sani...adik in partea de sus a burticii...

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Silvia am avut si eu o gramada de dureri sub sani,dar totusi du-te la medic,este cel mai bine si stai si tu linistita ca totul este ok.Pupicei :*

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Durerile respective cum erau? Esti la prima sarcina si nu imi dau seama daca tu percepi durerea ca pe o contractie...Fiind sub coaste, se poate sa fie de fapt o durere cauzata de impingerea coastelor de burtica ce se mareste sau de piciorusele jucause ale lui bebe...

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    eu cred ca erau contractii deoarece se intarea burta si ma durea la intervale regulate ma luase o data la pranz si o data seara de fiecare data cate 5 sau 6 acu nu stiu sigur daca asta o fi fost....in fine am fost aseara la urgenta ca ma speriasem ...am zis k nu o fi normal si mi-au dat niste pastile....magneziu si inca ceva (nu stiu exact ca avea un scris doctorul ala) tratamentul tine vreo 2 saptamani si mi-a zis doctorul ca daca se va repeta sa vin inapoi....

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    piciorusele nu erau pentru ca mi-au facut ecograf si are capul sus..sub coaste inca nu s-a intors...dureri am mai avut si eu cred ca incep sa le deosebesc deoarece bebicu e activ tare ...acu sa iau tratamentul si sa vad ce o fi de acum inainte

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Magneziul stiu ca ajuta in cazul contractiilor musculare.Stie medicul ce e mai bine...Sanatate multa iti doresc:)

Floricica Nou Venita veronica2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    33
    buna silvia,si eu am intrat azi in 29 de saptamani si pot sa-ti spu ca la mine au incepu durerile si aveam brtica tare inca de pe l 23 de saptaani,asa se intampla cand faceam efort si oboseam,i-am spus asistentei care se ocupa de mine si mi-a spus ca e normal iar atunci cad am starile alea sa repir si sa beau un pahar cu apa,sa stii ca ajuta,acum de saptamana trecuta cred ca au inceput adevaratele contractii,mi se intareste burta si am niste dureri asemanatoare celor menstruale,ma ridic pe marginea paului,imi indrept spatele si incep sa respir,cauta exercitii de repiratie,te ajuta foarte mult,sau stau doggy syle,in patru labute cu o perna sub burta ca sA MI-O SUSTINA,important e sa te relxezi si sa nu te panichezi,i eu sunt tot la prima sarcina dar am citit o gramada de chestii,m-am informat,mi-am intrebat doctorul atunci cand eram debusolata,sper sa te simti mai bn aum cu tratamentul pe care il ai,te pup si sa ai gria de tine ,ca daca ai grija de tine si bebele e in siguranta,pupici

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Buna ,cu contractii ma confrunt si eu ,burtica mi se intareste,pe langa tratament experimentez si eu tot felul de pozitii,astazi am resimtit intepaturi f.jos,parca in vagin...sper sa fie bine si sa duc sarcina cat mai aproape de termen.Multa sanatate ...

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    eu de cand am facut tratamentul nu am mai avut probleme....am fost acum 2 zile la eco si bebele era deja intors....de acu asteptam sa treaca astea 7 saptamani care le mai avem ....

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari