Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anca20's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    179

Constipatia o mare problema in sarcina

buna! inca de la inceputul sarcinii am avut probleme cu constipatia. am incercat totul incepand de la siropuri pe baze de plante,legume,fructe,beam cate 2 l jumate de apa pe zi ,uneori mai mult si nimic; iar dupa o saptamana aveam niste dureri de burta ingrozitoare ca nici nu reuseam sa ma dau jos din pat sa ma duc la baie. de vreo cateva saptamani am descoperit ceva ce pe mine ma ajuta in fiecare zi: 2 kiwi si o cescuta de cafea cu lapte dimineata pe stomacul gol.

sper sa ajute remediul meu si alte viitoare mamici care se confrunta cu aceeasi problema

Floricica Nou Venita amipopa78's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8
    Pai in cazul constipatiei se pot face urmatoarele lucruri:
    1. Supozitoare cu glicerina
    2. Suc de portocale proaspat stoarse- baut pe stomacul gol
    3. Sirop Lactulose
    4 Orice altceva te ajuta si nu e contra indicat in sarcina.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    supozitoare de fapt de orice tip, doar sa nu iei pastile de iesit, ca nu prea este ok...

Floricica Novice veyrona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2010
    Postari in forum
    342
    mananca fructe mai multe si bea apa care nu trebuie sa-ti lipseask minim 2 l p zi.multa sanatate.

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    eu stiu de la medicul de fam. ca mierea naturala de albine face bine in aceasta problema;pe mine m-a ajutat;si 1-2 iaurturi pe zi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari