Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mary_lav's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2012
    Postari in forum
    13

Candida in sarcina

buna seara,am fost la control acum 2 seri,sunt insarcinata in 20 sapt si am Candida .medicul mi-a prescris 10 ovule de nistatin sa le pun in fiecare seara insa nu gasesc ovule nistatin(in farmacii spun ca nu se mai fabrica de ceva timp) ci doar macmiror si cervugid care au in compozitie nistatin.medicul nu a avut program nici ieri nici azi la cabinet asa ca va rog sa ma ajutati care stiti ca ati avut acceasta problema..sper sa nu fie cam tarziu luni .va multumesc!

Floricica Nou Venita Anette31's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2012
    Postari in forum
    2
    Nu stiu ce sa iti zic de ovulele astea..si eu am candida (sunt in 11 saptamani) si mi-a dat ovule canesten Gyn si crema canesten..nu ai nr doctorului sa il poti suna? Oricum stai linistita, candida nu afecteaza fatul decat la nastere cand i se poate transmite lui si ii iese la gurita...asa ca stai linistita, pana nasti oi trata-o tu cu ceva;) multa sanatate

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Cred ca cel mai bine astepti pana cand poti sa iei legatura cu medicul tau pentru a-ti recomanda alta medicatie. Nu se intampla nimic daca amani tratamentul cateva zile:)

Floricica Nou Venita mary_lav's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2012
    Postari in forum
    13
    va multumesc frumos...am citit multe artcole si am ales tratamentul cu canesten gyn...ma simt mai bine,multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari