Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita graviduta39's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2012
    Postari in forum
    17

Bicicleta magnetica in timpul sarcinii

BUNA, sunt noua pe aici si as vrea sa stiu daca mai foloseste cineva bicicleta magnetica in timpul sarcinii. Imi este frica sa nu ma ingras foarte mult pentru ca o sa ma chinui dupa, deja am mai mult cu 2 kg la 15 saptamani si s-a cam apris beculetul la mine . Nastere usoara si copii sanatosi!
    Modificata de daniela37; 18.01.2012 la 15:01:39.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de graviduta39 Vezi mesajul
    BUNA, sunt noua pe aici si as vrea sa stiu daca mai foloseste cineva bicicleta magnetica in timpul sarcinii. Imi este frica sa nu ma ingras foarte mult pentru ca o sa ma chinui dupa, deja am mai mult cu 2 kg la 15 saptamani si s-a cam apris beculetul la mine . Nastere usoara si copii sanatosi!
    Buna,
    eu nu am auzit de bicicleta magnetica,insa mai sunt si alte metode pentru a slabi :) te poti uita pe net :)
    si mie mi-a zis doctora de familie ca m-am ingrasat cam mult desi nu mi se pare :)) stiu ca pe urma e greu de dat jos,dar eu zic sa nu iti faci prea multe probleme..adica in sensul sa nu te stresezi foarte mult din asta,face rau la bebe :)
    sarcina usoara :*

Floricica Nou Venita graviduta39's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2012
    Postari in forum
    17
    multumesc ptr raspuns. Nastere usoara si copii sanatosi.

Floricica Nou Venita greenapple's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2012
    Postari in forum
    27
    Citat Postat de graviduta39 Vezi mesajul
    Bicicleta magnetica e indicata in sarcina, dar sa fii foarte atenta la puls, sa nu se accelereze prea tare si sa te hidratezi. Si eu am facut pana tarziu in sarcina.
    Mai poti sa faci plimbari lungi si sa stii ca exista si o forma usoara de pilates indicata in sarcina.

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari