Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alinatomulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2013
    Postari in forum
    1

Bebe sau sarcina oprita din evolutie

sarcina in 6 sapt si 6 zile dar nu se vede embrionul si nici inimioara nu s-a auzit. e prea devreme sau e ceva in neregula?

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    eu nu inteleg cum ti-a determinat varsta sarcinii fara sa se auda nimic. mergi si la un alt doctor, poate ai sarcina mai mica sau poate nu a vazut medicul. mergi la orice medic ginecolog care are un ecograf (nu e nevoie sa fie super-performant). dar analizele de sange cum iti ies?????

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    eu la 4 saptamani am mers la medic si s-a vazut, chiar nu inteleg cum e posibil. Cum ti-a zis ca esti insarcinata daca nu a vazut nimic?
    Modificata de meprincipessa; 25.05.2013 la 14:44:50.

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    La mine s-a confirmat sarcina la 5 saptamani si se vedea clar ca este o sarcina in evolutie.

Floricica Nou Venita rebelutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2013
    Postari in forum
    23
    La mine bebe s-a vazut la ecograf la 7 sapt si i-am auzit si inimioara.....dute la un alt ginecolog este imposibil sa nu se auda bataile inimii!Multa sanatate

sadia
    Guest
    Dute repede la un alt medic...da repede..

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    la ambii copii am facut ecogrfie transvaginala in primele saptamani de sarcina (5-7 sapt),si am auzit bataile inimii,care te emotioneaza pana la lacrimi.
    ar trebui sa consulti alt medic!
    Sanatate multa si asteptam vesti!

Floricica Nou Venita lilianadumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    42
    si eu sunt de parere ca mai trebuie sa consulti un medic. numai bine!

Floricica Nou Venita Simina4's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2013
    Postari in forum
    1
    Si eu am avut o sarcina oprita in evolutie a atrecut 5 saptamani de atunci si nici acum nu mia venit ciclul menstraul ce e de facut??

tabitha
    Guest
    Citat Postat de Simina4 Vezi mesajul
    Si eu am avut o sarcina oprita in evolutie a atrecut 5 saptamani de atunci si nici acum nu mia venit ciclul menstraul ce e de facut??
    Mergi la doctor,nu iti poate spune nimeni altcineva ce se intampla in corpul tau.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari