Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38

Batai cam incete ale inimii

Sunt insarcinata in 6sapt si 4 zile...Ieri am fost la dr si i-am auzit pt prima oara inimioara...care bate putin mai incet:( numai cu 125b/min,in loc de 140)...si e situat cam jos...fara a avea zona de decolare(la echo anterioara la 5 sapt avea zona de decolare)...D-na dr a zis k prognostiscul e cam rezervat...daca trec de 12 sapt duc sarcina...a-ti mai auzit de bebelusi cu batai ale inimii asa mici si care s-au dezvoltat cum trebuie...Mentionez ca acum iau Utrogestan de 200, nospa si scobutil cate 1 la 8 ore si acid folic si aspenter cate 1 pe zi...si repaus la pat..

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Citat Postat de Mosmonica Vezi mesajul
    Sunt insarcinata in 6sapt si 4 zile...Ieri am fost la dr si i-am auzit pt prima oara inimioara...care bate putin mai incet:( numai cu 125b/min,in loc de 140)...si e situat cam jos...fara a avea zona de decolare(la echo anterioara la 5 sapt avea zona de decolare)...D-na dr a zis k prognostiscul e cam rezervat...daca trec de 12 sapt duc sarcina...a-ti mai auzit de bebelusi cu batai ale inimii asa mici si care s-au dezvoltat cum trebuie...Mentionez ca acum iau Utrogestan de 200, nospa si scobutil cate 1 la 8 ore si acid folic si aspenter cate 1 pe zi...si repaus la pat..

Acelasi lucru l-am patit si eu cu prima sarcina la 6 saptamani si un pic. Acum am o fetita frumoasa care are 5 ani :) Urmatoarea ecografie am facut-o la 8 saptamani si totul era in regula. La 8 saptamani s-a descoperit si o zona de decolare a placentei pt care am facut tratament si am stat in pat cateva saptamani si totul a trecut cu bine. Fii atenta la ce-ti transmite corpul tau dar nu te stresa foarte mult. Fii pozitiva si optimista, conteaza foarte mult starea ta din timpul sarcinii.

Ai aici mai multe informatii despre ce se intampla in saptamana a 6 a de sarcina. Stiu ca tu esti in saptamana a 7-a, insa este posibil sa fi conceput mai tarziu decat crede medicul si de aceea diferenta aceasta la numarul de batai pe minut ale inimioarei:)

Saptamana 6 sarcina | Copilul.ro

Sarcina usoara in continuare!

sadia
    Guest
    Acum fff important,dar f important sa te odihnesti si sa te calmezi,sa nu te gandeti la cel mai rau....

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de Mosmonica Vezi mesajul
    Buna seara!

Te rog frumos sa nu te mai stresezi, gandeste pozitiv si incearca sa te odihnesti. Eu am citit pe internet ca bataile ar trebui sa se incadreze in intervalul 120-160, deci momentan este ok.
    Mai multa odihna, gandire pozitiva si rugaciune https://www.copilul.ro/forum/fertili.../index114.html

Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Pai asa am citit si eu...eu sunt optimista...Domnul e mare...d-na dr zicea ca tre sa bata cu 140...dar eu zic ca o sa fie bine pana la urma...eu si viitorul meu sot asa speram :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari